Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU

Meksyk / Meksyk / Meksyk

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU

Profil: pielgrzymka

Cena: na zapytanie

termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 81 534 60 10
  • kom. 790 787 787
  • Pon - Pt: 9.00 - 17.00 / So: 10.00 - 21.00

Opis:

PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1 – środa, 31.01.2024

    Zbiórka na Lotnisku Chopina ok. godz. 4.00 rano ( jest możliwość zorganizowania transferu autokarem z Lublina – dodatkowo płatny, informacje w późniejszym terminie)

    Przylot do Mexico City (lot  liniami Air France z przesiadką w Paryżu), późnym wieczorem czasu meksykańskiego, przywitanie przez naszego przewodnika. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Mexico City. Tego dnia ze względu na późną porę przylotu kolacji w hotelu nie będzie (otrzymamy bezpłatnie posiłki serwowane w czasie lotu)

Dzień 2 – czwartek, 01.02.2024

    Plac Trzech Kultur
    Wczesnym rankiem, po śniadaniu rozpoczniemy naszą pielgrzymkę. Zatrzymamy się przy Placu Trzech Kultur, który jest uznawany za tragiczne miejsce w historii Meksyku, gdzie podczas hiszpańskiego podboju w XVI wieku miała miejsce ostatnia bitwa o miasto. Również w tym miejscu, w klasztorze Świętego Jakuba spisano po raz pierwszy objawienia guadalupańskie, zatytułowane „Nican Mopohua”.

    Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe
    Nawiedzenie i zapoznanie się religijnym sercem Meksyku, którym jest miejsce objawień Matki Bożej z Guadalupe, patronki obu Ameryk. Jest to najczęściej odwiedzane sanktuarium w tej części świata. Nasz Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził Bazylikę w Guadalupe aż cztery razy. To właśnie tu, w grudniu 1531 roku Najświętsza Panienka ukazała się Indianinowi Juanowi Diego, który został kanonizowany przez Jana Pawła II w roku 2002. Poznamy dogłębnie historię i rozwój kultu guadalupańskiego. Wejdziemy na wzgórze objawień i przespacerujemy się jego pełnymi zieleni ogrodami. Poznamy Nową i Starą Bazylikę, Parafię Indian i Kaplicę Źródełkową. Będziemy mieć czas na osobistą modlitwę i zakup pamiątek religijnych.

    Starówka miasta Meksyk
    Późnym popołudniem udajemy się na spacer po Starówce miasta Meksyk: poznamy rynek Zocalo, Pałac Arcybiskupa w którym miało miejsce ukazanie się cudownego wizerunku Matki Bożej na tilmie Indianina Juana Diego. Nawiedzamy Katedrę z figurą Pana Jezusa od Trucizny i pomnikiem Św. Jana Pawła II, Pałac Narodowy, który obecnie pełni funkcję siedziby administracyjnej i zarazem rezydencji prezydenta Meksyku, a także ruiny Templo Mayor, pozostałości po stolicy Azteków, które obejrzymy z punktu widokowego.

    Obiadokolacja i nocleg w Mexico City.

Dzień 3 – piątek, 02.02.2024

    Guadalupe
    Po śniadaniu udajemy się do Guadalupe. Drugi lutego to dzień Życia Konsekrowanego, Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie znane też jako Dzień Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia Meksykanie przychodzą na Mszę Św. z figurkami Dzieciątka Jezus. Będziemy mieć okazję, żeby zaobserwować tutejsze zwyczaje.
    Piramidy Teotihuacan
    W południe udamy się do piramid Teotihuacan, starożytnych ruin z pierwszych wieków naszej ery, które uznawane są za kolebkę cywilizacji indiańskich z Mezoameryki. Cywilizacje te rozkwitły na półpustynnym terenie, gdzie główną roślinność stanowiły agawy i opuncje. Przespacerujemy się Aleją Zmarłych, zobaczymy Pałac Ptaka-Motyla, Piramidę Księżyca i Piramidę Słońca. Odwiedzimy warsztat obróbki obsydianu czyli szkliwa wulkanicznego. Poznamy do czego i w jaki sposób można wykorzystać agawy i opuncje.

    Po obiadokolacji w okolicy piramid wracamy na nocleg do Mexico City.

Dzień 4 – sobota, 03.02.2024

    Muzeum antropologii
    Po śniadaniu i Mszy Świętej udajemy się udajemy się do jednego z najlepszych muzeów antropologii na świecie: Narodowego Muzeum Antropologii. Poznamy tu różnorodność kultur indiańskich z terytorium Meksyku.
    Xochimilco
    Kierujemy się do dzielnicy Xochimilco, tzn. „Miejsca Kwiatów”, zielonej oazy, gdzie do dziś przetrwały tradycyjne kanały i sztuczne wyspy, które niegdyś służyły Aztekom do uprawy warzyw, owoców i kwiatów. Po obiedzie czeka nas rejs łódkami przypominającymi gondole przy dźwiękach muzyki mariachi.

    Coyoacan
    Wieczorem udajemy się do Coyoacan, tzn. „Miejsca Koyotów”, klimatycznej dzielnicy Mexico City, charakteryzującej się kolorową kolonialną zabudową. Poznamy z zewnątrz dom Hernana Corteza (obecnie urząd dzielnicy), dom malarki Fridy Cahlo, kościół Św. Jana Chrzciciela i miejscowy targ. W wolnym czasie będzie możliwość zakupu pamiątek oraz chwila na kawiarenkę lub skosztowanie meksykańskich przysmaków ulicy.

    Powrót do hotelu w Mexico City.

Dzień 5 – niedziela, 04.02.2024

    Tenango del Aire
    Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu jedziemy do Tenango del Aire, polskiej misji pallotyńskiej położonej u stóp wulkanów. Zapoznamy się z pracą misjonarzy oraz będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej.
    Cholula
    Jedziemy do Choluli, miasteczka, które istnieje od trzech tysięcy lat i już przed przybyciem Hiszpanów było dla Indian ważnym centrum sakralnym. Po podboju Hiszpanie wznieśli tu barokowy kościół na samym szczycie piramidy, która jest uważana za największą na świecie. Wytrwałych zapraszamy na wejście na szczyt! Na górze poznamy mieszczący się tam Kościół Najświętszej Marii Panny Dobrej Rady.
    O charakterze Choluli świadczą również liczne kościoły i kaplice, których podobno jest tyle, co dni w roku!
    Puebla
    Późnym popołudniem dojeżdżamy do Puebli, zwanej „Miastem Aniołów”. To przepiękne miasto, od dawna uznawane jest za ostoję hiszpańskości. Jego kolonialne fasady ozdobione są sztukaterią oraz pięknymi hiszpańskimi azulejos. Czas wolny na zakupy i spacer.

    Obiadokolacja i nocleg w Puebli.

Dzień 6 – poniedziałek, 03.02.2024

    San Francisco Acatepec – Tonantzintla
    Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzamy dwa maleńkie kościółki, perełki baroku indiańskiego: San Francisco Acatepec o kolorowej fasadzie z azulejos i Santa Maria Tonantzintla, która zachwyca zdobioną i polichromowaną sztukaterią.
    Cacahuamilpa
    Malowniczą trasą wśród wulkanów kierujemy się do Parku Narodowego Cacahuamilpa. Zwiedzimy tam jedną z najpiękniejszych jaskiń w Meksyku. Jest to miejsce, charakteryzujące się bajkowymi formacjami skalnymi. Z tego powodu często wykorzystywane jest jako sceneria koncertów muzycznych. Wspólnie przespacerujemy się po komnatach i korytarzach jaskiń, gdzie będzie możliwość doświadczenia ciekawych walorów akustycznych tych miejsc.
    Taxco
    Kolacja i nocleg w położonym wśród wzgórz „srebrnym miasteczku” Taxco – przepięknej małej miejscowości z wąskimi i urokliwymi uliczkami, po których do dzisiaj poruszają się garbusy. Nad miastem góruje monumentalny pomnik Chrystusa.

    Nocleg w Taxco.

Dzień 7 – wtorek, 06.02.2024

    Zwiedzanie Taxco
    Rano Msza Święta i śniadanie. Nawiedzimy unikatowy barokowy kościół parafialny potocznie znany kościołem św. Pryscylii. W kościele tym zobaczymy posąg Najświętszej Marii Panny z Guadalupe, który zostały wykonany z czystego srebra przez miejscowych rzemieślników. Dawniej w Taxco znajdowały się kopalnie srebra. Dziś to miasteczko słynie z wyrobów jublierskich. W Taxco posmakujemy również słynnego miejscowego drinka, tzw. „Berty”, którego sekretną recepturę zdradzą nam w jednym z warsztatów srebra.

    Chwila czasu na zakup pamiątek, rękodzieła i srebra.
    Acapulco
    Po południu, trasą wśród wzgórz porośniętych lasami kaktusowymi skierujemy się do skąpanego w słońcu Acapulco, kurortu z posmakiem historii, znanym powszechnie jako „perła Pacyfiku”. To tu niegdyś przypływały hiszpańskie galeony z produktami i niewolnikami z Azji. W dwudziestym wieku miasto było modnym kurortem wśród gwiazd Hollywoodu. Do dziś zachowuje swój niepowtarzalny charakter pełen życia.

    Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do plaży.

Dzień 8 – środa, 07.02.2024

    Acapulco all inclusive. Rejs po zatoce i skoki z La Quebrady

    Przed śniadaniem, Msza Święta w salce hotelowej.

    W ciągu dnia wypoczynek przy szumie fal Oceanu Spokojnego w formule all inclusive. Późnym popołudniem przejazd na rejs statkiem o zachodzie słońca po Zatoce Św. Łucji oraz na pokaz skoków ze skały La Quebrada.

Dzień 9 – czwartek, 08.02.2024

    Acapulco all inclusive

    Przed śniadaniem, Msza Święta w salce hotelowej. W ciągu dnia czas na wypoczynek na plaży.

    Dla chętnych, za dodatkową opłatą, jest możliwość skorzystania z wycieczki na Lagunę Coyuca (rejs łódkami po lagunie w scenerii, gdzie kręcono filmy Tarzan i Rambo. W czasie wycieczki obserwacja ptactwa wodnego, maseczka z błota, „coco-loco”, tradycyjny obiad, wypuszczanie dopiero co wyklutych żółwi do Oceanu Spokojnego). Cena wycieczki: około 75 dolarów od osoby.

Dzień 10 – piątek, 09.02.2024

    Hacjenda Vista Hermosa – Cuernavaca – Mexico City
    Przed śniadaniem Msza Święta w salce hotelowej.

    Ostatnie chwile wypoczynku w hotelu przy plaży.

    Po wykwaterowaniu, powrót malowniczą „autostradą słońca” do miasta Meksyk. Po drodze zjemy obiad w scenerii autentycznej hacjendy, należącej niegdyś do Hernana Korteza, zdobywcy imperium Azteków. Następnie krótki postój w stolicy stanu Morelos, Cuernavace, mieście „wiecznej wiosny” oraz wizyta w jednej z najstarszych misji franciszkańskich w Ameryce. Misja została ufundowanaprzez Hernana Korteza. Dziś pełni funkcję katedry. Spacer po rynku do którego przylega Pałac Korteza i chwila czasu wolnego.

    Przejazd na nocleg do Mexico City.

Dzień 11 – sobota, 10.02.2024

    Mexico City – Muzeum Bł. Ojca Miguela Pro, SJ  – Guadalupe

    Ostatni dzień w Meksyku. Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejazd aleją Reformy, emblematyczną ulicą miasta. Następnie zwiedzimy Muzeum Błogosłowionego Ojca Pro jezuity, który był ofiarą prześladowań Kościoła w Meksyku na początku XX wieku podczas Cristiady. Pomimo zakazów, ksiądz Pro odprawiał potajemnie Msze Święte. Został oskarżony o konspirację antyrządową i rozstrzelany w 1927 roku. Jan Pawła II ogłosił go błogosławionym w roku1988.  Proces kanonizacyjny ojca Pro jest w toku.

    Pożegnalna Msza Św. w Bazylice Guadalupe lub w jednym z kościołów, które stanowią kompleks Bazyliki.

    Czas na modlitwę. Obiad. Przejazd na lotnisko ok. godz. 19 tej. Wylot do Polski w godzinach wieczornych (via Amsterdam) liniami KLM.

Dzień 12 – niedziela 11.02.2024

    Powrót do Polski w godzinach nocnych (możliwy transfer autokarem do Lublina)

W cenie:

    - przelot liniami Air Franc oraz KLM – w czasie lotu podawane są 2 posiłki
    bagaż na osobę:
    – 8 kg podręczny (standardowy bagaż podręczny: 55 x 40 x 23 cm. Mały bagaż podręczny (torebka, torba na laptopa itp.): 30 x 40 x 10 cm.
    – 23 kg rejestrowany (Maksymalne wymiary jednej sztuki bagażu wynoszą 158 cm – szerokość X + wysokość Y + głębokość Z).
    10 noclegów + 10 śniadań i 10 obiadokolacji, bez napojów do obiadokolacji
 (z wyjątkiem hotelu w Acapulco, gdzie jest serwis all inclusive)
    przejazdy w Meksyku na miejscu – autokar wyposażonym w klimatyzację, WC, barek, wideo
    ubezpieczenie obejmujące KL i NNW
    opiekę duszpasterską
    obsługę pilota i przewodnika w języku polskim

OPŁATY DODATKOWE:

    dodatkowe 100 USD – każdy z uczestników musi posiadać kwotę 100 USD na opłaty związane z realizacją programu. Opłata ta jest płatna na miejsc u pilota.
    Kwota ta obejmuje: spływ łodziami po „pływających ogrodach” Xochimilco, poczęstunek tequilą na Xochimilco wraz zamówionymi piosenkami mariachi, pokaz skoków ze skały w La Quebrada w Acapulco, napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów w restauracjach, napiwki dla kierowcy i miejscowych przewodników, rezerwację odwiedzanych miejsc, opłaty za Msze święte w Kościołach, osobiste zestawy słuchawkowe.
    dla chętnych – wycieczka z Acapulco na Lagunę Coyuca – cena około 75 USD
    pokój jednoosobowy za dodatkową opłatą: + 300 USD
    napoje do obiadów lub obiadokolacji (z wyjątkiem hotelu w Acapulco, gdzie jest obsługa all inclusive)

Uwagi:

Wymagany jest paszport. Ważność: minimum 6 miesięcy od daty przylotu do Meksyku.
W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest poświadczona notarialnie zgoda rodziców.

 

Plan:

Terminy

Położenie

Trasa



please wait ...

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki