Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

PIERLGRZYMKA DO FATIMY

Portugalia / Wycieczka objazdowa / Fatima

PIERLGRZYMKA DO FATIMY

KLASYKA

Profil: pielgrzymka, zwiedzanie

Cena: na zapytanie

termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 81 534 60 10
  • kom. 790 787 787
  • Pon - Pt: 9.00 - 17.00 / So: 10.00 - 21.00

Opis:

Pielgrzymka do Fatimy

Lizbona– Fatima – Batalha – Alcobaça – Nazare - Coimbra– Bom Jesus - Santiago de Compostella – Porto  - Przylądek Roca

W cenie:

Cena zawiera: transfer autokarem na/z lotniska Okęcie, przelot samolotem Warszawa-Lizbona-Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe i bagażowe ( bagaż główny 23 kg, 1 bagaż podręczny 8 kg), przejazd klimatyzowanym autokarem w Portugali i Hiszpanii, 6 noclegów w hotelach 3* i hotelu Seminarium ( pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami),  6 śniadań ( bufet), 6 obiadokolacji ( serwowane ), napoje do obiadokolacji, opieka pilota, VAT, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu i usług przewodników lokalnych –  ok.60 euro

 

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i w muzeach.

 

 

 

PROGRAM IMPREZY:

 

1 dzień: poniedziałek 08.04.2024: warszawa - LIZBONA

Zbiórka uczestników i przejazd autokarem na lotnisko Okęcie w Warszawie. Msza Sw. w kaplicy na lotnisku. Wylot o godz. 12.25. Przelot do LIZBONY z przesiadka w Amsterdamie. Przylot do Lizbony o godz. 17.40. Panoramiczny objazd miasta. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

2 dzień: wtorek 09.04.2024: Lizbona

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii - miasta, położonego u ujścia rzeki Tag do Atlantyku - zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama  położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se, kościół Św. Antoniego ( w trakcie zwiedzania Msza św. ). Praca do Comercio nad brzegiem Tagu, Dolne Miasto z Placem Rossiò, dzielnica Belèm z pięknym klasztorem Hieronimitów, Wieżą Betlejemską oraz Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata. Przejazd do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

3 dzień: środa 10.04.2024: FATIMA – ALJUSTREL – Valinhos

Msza Sw. Powrót do hotelu na śniadanie. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz sierpniowego objawienia Matki Bożej, zwiedzanie wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków. Powrót do Fatimy. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i S.Łucji;  nowoczesna bazylika Św. Trójcy. Czas wolny. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

4 dzień: czwartek 11.04.2024: FATIMA – BATALHA – ALCOBAçA – NAZARE - FATIMA

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do miejscowości BATALHA i zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej, będącej zachwycającym przykładem późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich dynastii Avis (zabytek na światowej liście UNESCO ). Następnym punktem programu będzie ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów ( lista UNESCO ), z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

5 dzień: piątek 12.04.2024: COiMBRA – porto - Santiago de Compostela

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii oraz najstarszego ośrodka uniwersyteckiego. Zobaczymy Klasztor Św. Teresy, gdzie przebywała większą część swojego życia siostra Łucja, tam została pierwotnie pochowana. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Uniwersytetu, położonego na wysokim wzgórzu nad rzeką Mondego, Stara Katedra oraz klasztor Santa Cruz związany ze Św. Antonim. Przejazd na pólnoc kraju. Zwiedzanie Porto – stolicy Północy - miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero - zwiedzanie zabytkowego centrum z katedrą, Dworcem Sao Bento i kolorową nadbrzeżną dzielnicą Ribeira. Wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, z których słynie Porto. Przejazd do Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Santiago. Obiadokolacja. Nocleg.

 

6 dzień: sobota 13.04.2024: Santiago de Compostela

 Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Msza Św. Zwiedzanie Santiago de Compostela – spacer uliczkami Starego Miasta ( wpisanego na listę Dziedzictwa UNESCO ), nawiedzenie grobu Św. Jakuba w katedrze, która jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Następnie czas wolny. Powrót do Fatimy, obiadokolacja. Uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

 

7 dzień: niedziela 14.04.2024: Cabo da Roca – LIZBONA– warszawa

Msza Św. w Sanktuarium. Śniadanie. Wykwaterowanie. przejazd na Przylądek Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy - piękna panorama klifowego wybrzeża ( na miejscu istnieje możliwość wykupienia certyfikatu potwierdzającego pobyt – 11,50 euro). Następnie transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot o godz. 15.35. Przylot do Warszawy o godz. 22.10. Powrót autokarem do Zamościa i Lublina.

Uwagi:

Plan:

PIERLGRZYMKA DO FATIMY/1

Terminy

Położenie

Trasaplease wait ...

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

180 €
za rezerwację
dopłata do pokoju 1 osobowego
Proszę czekać ...