Główna  /  Wczasy  /  Zagraniczne

DOLINA AOSTY

Włochy / Dolina Aosty / Saint Vincent

DOLINA AOSTY

SKISAFARI

Profil: shot tours, wypoczynek, zagraniczne, ZIMA 2024

Cena: na zapytanie

termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 81 534 60 10
  • kom. 790 787 787
  • Pon - Pt: 9.00 - 17.00 / So: 10.00 - 21.00

Opis:

Dolina Aosty znajduje się w północno-zachodniej części Włoch na pograniczu z Francją i Szwajcarią. Otoczona przez najwyższe szczyty Alp m.in. Monte Bianco (Mont Blanc) - 4808 m n.p.m., Monte Cervino (Matterhorn) - 4478 m n.p.m., Monte Rosa - 4634 m n.p.m., Gran Paradiso jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Włoch.
Wśród znajdujących się tutaj ośrodków narciarskich najbardziej znanymi są: Breuil-Cervinia pod Matterhornem, Courmayer i La Thuile pod Mont Blanc oraz położone w odrębnych dolinach, połączone systemem wyciągów trzy ośrodki w masywie Monte Rosa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAM:

1 dzień – 09.03.2024 Wyjazd z Polski

Wyjazd z  Katowic - godz. 21.30 ( stacja BP, ul Górnośląska, przy A4 ). Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień – 10.03.2024 – przyjazd do St.Vincent w Dolinie Aosty

Przejazd przez Włochy do Doliny Aosty. Przejazd do St. Vincent ok.15-16.00, zakwaterowanie w hotelu Rendez-Vous. Odpoczynek po trudach podróży oraz możliwość regeneracji w hotelowej, saunie. Obiadokolacja. Nocleg

3 – 6 dzień – 11-15.03.2024 Białe szaleństwo w Dolinie Aosty

Program narciarski: 5 dni jazdy na nartach w stacjach Valle d”Aosta: Cervinia – Valtournenche z możliwością dokupienia rozszerzenia na Zermatt - Szwajcaria, Monterossa, Courmayeur, La Thuile, Pila

Wybór stacji i ostateczny program narciarski zależy od warunków pogodowych i śniegowych, wobec tego niekoniecznie wszystkie wymienione stacje znajdą się w programie narciarskim

 

7 dzień – 15.03.2024 – Valle d’Aosta – wyjazd do Polski

Śniadanie. Wykwaterowanie. Jazda na nartach w stacji Pila. Po południu ok.16.30 wyjazd do Polski.

8 dzień – 16.03.2024 – Powrót do Polski

Powrót do miejsca wyjazdu ok. południa ( Katowice – ok. 11, Kraków – ok. 12.30 ).

 

Hotel Paradise 4* Saint Vincent

 

Połoz˙enie: Obiekt Paradise Hotel & Wellness położony jest w samym sercu miejscowości Saint-Vincent z widokiem na Dolinę Aosty. Usytuowanie przy Casino de la Valle i na początku deptaka ciągnącego się przez całe miasteczko, umożliwia korzystanie z lokalnych barów i restauracji.
 

Zakwaterowanie: Do dyspozycji naszych gości są pokoje 2- osobowe, 1-osobowe (w 3 standardach) i 3-osobowe. Możliwe podniesienie standardu pokoju do SUITE. Pokoje urządzone są w tradycyjnym go´rskim stylu z drewniana? podłoga? oraz prywatna? łazienka?. Każdy z pokoi wyposażony jest w telewizor. We wszystkich pokojach można korzystać z WiFi, niektóre z nich dysponują tez˙ balkonem.
 

Serwis hotelowy: bar, sala s´niadaniowa, sala kominkowa, centrum odnowy biologicznej z basenem, sala? solna?, sauna? oraz łaźnią parową. Strefa SPA dostępna w godzinach 18-20.
 

Wyżywienie: codziennie rano w hotelu serwowane jest włoskie s´niadanie wzmocnione w formie bufetu, kto´re obejmuje słodkie i słone potrawy.

Obiadokolacje w Hotelu Miramonti (połoz˙onym ok. 600m od h.Paradise) - serwowane, składające się z baru sałatkowego, pierwszego dania (2 opcje do wyboru), drugiego dania (2 opcje do wyboru) i deseru. Do kolacji serwowana jest woda (1/2 l/os.) i wino lokalne (1/4 l/os.) w cenie.

 

W cenie:

Cena zawiera:

  transport komfortowym autokarem  5 noclegów w hotelu 3*; w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu ( śniadanie – bufet, obiadokolacja 3-daniowa - serwowana ) opieka pilota i przedstawicieli biura karnety narciarskie ( 5 dni jazdy na nartach w stacjach Valle d”Aosta: Cervinia – Valtournenche z możliwością dokupienia rozszerzenia na Zermatt - Szwajcaria, Monterossa, Courmayeur, La Thuile, Pila ) ubezpieczenie SKI KL i NNW, OC, bagaż transport sprzętu narciarskiego

Dodatkowo płatne: ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego – 120 euro; napoje do obiadokolacji inne niż woda i wino lokalne; ubezpieczenie od rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych.

Uwagi:

UWAGA !

wybór stacji i ostateczny program narciarski zależy od warunków pogodowych i śniegowych, wobec tego niekoniecznie wszystkie wymienione stacje znajdą się w programie narciarskim.

Cena nie obejmuje: dopłaty do rozszerzenia karnetu o Zermatt – 50 euro/ dzień

Plan:

BREUIL – CERVINIA - VALTOURNENCHE

BREUIL – CERVINIA - VALTOURNENCHE

– stacja powstała w latach międzywojennych. Doprowadzenie wyciągów do wysokości 3500 m było absolutnym rekordem. Dziś niezmierzony obszar narciarski rozpoczyna się na wysokości 1520 m npm w Valtournenche, obejmuje Breuil- Cervinię, sięgając do Plateau Rosa ( 3480 m npm), gdzie przebiega granica włosko-szwajcarska i skąd można zjechać do szwajcarskiego Zermatt. Nad resortem górują szczyty Małego Matterhornu ( 3883 m npm) oraz charakterystyczny wierzchołek imponującego Matterhornu ( 4478 m npm ). Do dyspozycji narciarzy oddano ponad 150 km tras narciarskich po stronie włoskiej, a dzięki połączeniu z Zermatt liczba ta wzrasta do 350 km, obsługiwanych łącznie przez 57 wyciągów o dużej przepustowości.

ZERMATT - niewielka miejscowość u stóp Matterhornu jest niewątpliwie prawdziwą „mekką” narciarzy, ale także urokliwym kurortem zimowym z atrakcyjną XIX-wieczną zabudową. Kolejka linowa na Mały Matterrhorn wyjeżdża na 3820 m. Górna stacja kolejki znajduje się na niemal pionowej ścianie. Stamtąd tunelem wewnątrz góry przechodzimy ok. 100 m, gdzie rozpoczyna się wspaniała trasa. W tunelu znajduje się również winda, którą możemy wyjechać prawie pod sam szczyt Małego Matternhornu ( 3883 m npm ). Piękny widok na Matternhorn i Mont Blanc jest niezapomniany

Tereny narciarskie sięgają do 3480 m n.p.m.(od strony szwajcarskiej do 3820 m)
150 km tras (350 km łącznie z Zermattem)
przepustowość wyciągów: 30 000 os./godz.
trasy: 12% trudnych , 57% średnich , 31% łatwych
wyciągi: gondole i koleje linowe -5 , wyciągi krzesełkowe -14, orczyki–3
MONTE ROSA

MONTE ROSA

– stacja narciarska położona na stokach Monte Rosa, w trzech dolinach – Valle d’Ayas, Valle di Gressoney i Valsesia, to łącznie 180 km tras ( 123 km niebieskich, 47 km – łatwych oraz 10 km czarnych). Położone są na wysokości 1220 – 3260 m npm Monterosa uważana jest za jedną z ciekawszych stacji Doliny Aosty ze względu na zróżnicowanie i przygotowanie tras, zapierające dech w piersiach panoramy okolicznych lodowców, a także kameralność.

tereny narciarskie sięgają do 3550 m n.p.m.
180 km tras
przepustowość wyciągów: 35 000 os./godz.
trasy: 11% trudnych , 67% średnich , 22% łatwych
wyciągi: gondole i koleje linowe - 8 , wyciągi krzesełkowe - 16 , orczyki - 24
COURMAYEUR

COURMAYEUR

jako kurort znany jest już od XVII wieku, ze względu na znajdujące się tu
źródła wód mineralnych. Tereny narciarskie wraz z lodowcem del Toula połączone są wyciągami z Checrouit-Val Veny, gdzie kolejką linową Tete d'Arp wjeżdża się na wysokość 2746 m n.p.m. oraz terenami pod Mont Blanc gdzie wyciągi dojeżdżają do wysokości 3461 m n.p.m. na Punta Helbronner, z tego miejsca rozpoczyna się 20-sto kilometrowa trasa po dziewiczym śniegu - z przewodnikiem, którą dojechać można do Chamonix. W samym Courmayeur znajduje się liczne restauracje, pizzerie, dyskoteki i bary.

tereny narciarskie sięgają do 2624 m n.p.m.
100 km tras
trasy: 27% łatwych , 55% średnich, 18% trudnych
wyciągi: gondole i koleje linowe - 6, wyciągi krzesełkowe - 8 , orczyki - 3
najtrudniejsza trasa Competizione - 0,8 km, różnica poziomów 285m
Tereny narciarskie LA THUILE

Tereny narciarskie LA THUILE

La Thuile położone na wysokości 1441 m n.p.m. u stóp Lodowca Tete du Rutor 3485 m n.p.m. to bardzo atrakcyjna stacja narciarska. Wraz z francuskimi terenami w La Rosiere, położonym na wysokości 1850 m n.p.m. tworzą bardzo urozmaicone tereny narciarskie „Espace San Bernardo”. Jeden karnet umożliwia korzystanie ze 160 km tras, 37 wyciągów. System sztucznego zaśnieżania pozwala na utrzymanie tras od grudnia do kwietnia. Najdłuższa trasa San Bernardo to 11 km ze szczytu Chaz Dura. W ośrodku znajdują się trasy dla narciarstwa biegowego oraz istnieje wiele możliwości uprawiania heli-ski (wywóz helikopterem na szczyt góry, już od ok. 150 euro ). Heli-ski na Rutor i lodowcu Miravidi, gwarantuje niezapomniane emocje.

Tereny narciarskie: 1441 - 2641 m n.p.m.
Tras: ok. 150 km w tym: 27 tras łatwych, 22 tras średnich, 12 tras trudnych,
Wyciągów: 31 w tym: 1 kabinowa, 17 krzesełek, 13 orczyków.
PILA

PILA

Stacja narciarska Pila należy do jednych z bardziej atrakcyjnych ośrodków narciarskich w Valle d’Aosta. Położona jest na wysokości prawie 1800 m n.p.m., bezpośrednio nad centrum zabytkowej stolicy regionu - Aosty (stolicy regionu), skąd na stoki można dojechać gondolą,. Położenie naprzeciwko najwyższych szczytów Europy: Monte Bianco 4807 m n.p.m. oraz Monte Cervinio (Matterhornu) gwarantuje niezapomniane widoki. Tereny narciarskie gwarantują bardzo długi sezon, praktycznie od końca listopada do początku maja. samochód . Pila mająca tylko 70km tras zjazdowych jest często niedoceniana, ale dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu, zapewnia świetne warunki jazdy na cały dzień.

Tereny narciarskie: Pila 1765 m - 2709 m n.p.m.
Tras: ok. 70 km w tym: ok. 8 km tras łatwych, ok. 52 km tras średnich, ok. 10 km tras trudnych.
Wyciągów: 17 w tym: 1 kabinowy, 3 gondolki, 8 krzesełek, 5 taśmowych, w tym 3 dla dzieci.
DOLINA AOSTY/1

Terminy

Położenieplease wait ...

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

120 €
za rezerwację
dopłata do pokoju 1 osobowego
Proszę czekać ...