Zimowisko Poronin

 

ZIMOWISKO U PODNÓŻA TATR

PORONIN- ORLE GNIAZDO

W trakcie drogi wizyta w Ojcowie – zwiedzanie ekspozycji przyrodniczej. W jej środku znajduje się słup ukazujący przekrój geologiczny w rejonie Ojcowa. W gablotach pokazane są liczne eksponaty geologiczne i paleontologiczne z obszaru Parku, przedstawiające charakterystyczne skały. Zrekonstruowane jest tu także wnętrze jaskini. Przy odgłosach wody kapiącej ze stropu i wydawanych przez nietoperze, lektor wyjaśnia zagadnienia związane z tworzeniem się jaskiń i ich szaty naciekowej oraz przedstawia historię zasiedlenia terenu obecnego Parku przez ludzi pierwotnych. Zobaczyć tu można t makietę Ojcowskiego Parku Narodowego wraz z terenami sąsiednimi w skali 1:2000. Makieta została opracowana na podstawie zdjęć satelitarnych oraz cyfrowego modelu terenu i z bardzo dużą precyzją pokazuje zarówno rzeźbę terenu Parku jak i formy użytkowania występujące na obszarze OPN.

Atrakcje w trakcie pobytu:

Nauka i doskonalenie jazdy na nartach,  zajęcia na śniegu,

zabawy integracyjne, konkursy i turnieje oraz zwiedzanie Zakopanego,

wyjazd na Termy w Szaflarach, Kulig oraz Góralskie Ognisko!

Zakwaterowanie:

„ORLE GNIAZDO” położone w Poroninie w otoczeniu lasu i malowniczego potoku.
Dom znajduje się w cichym, spokojnym miejscu, gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku i życia w ciągłym pędzie. Położony jest miedzy miejscowościami Murzasichle a Małe Ciche. Z okien rozpościera się piękny widok panoramy Tatr. Do dyspozycji są pokoje z łazienkami, TV , WI-FI

Cena: 1159 zł/os.         Terminy: 12 – 18.02.2022 / 21 – 27.02.2022

Stoki na których planujemy być:

*Małe Ciche

*Rusiń-ski

*Białka Tatrzańska

Cena zawiera: przejazd autokarem; 6 noclegów, wyżywienie: 3 posiłki dziennie, zajęcia programowe, wycieczki, bilety wstępów, opieka doświadczonej i wykwalifikowanej kadry pedagogicznej w tym również instruktorów narciarstwa, ubezpieczenie NNW.

Cena nie zawiera: kosztów wyciągów narciarskich: ubezpieczenia typu ski (ok. 35,- zł); wypożyczenie sprzętu narciarskiego 170-200 zł Opłaty za karnety narciarskie: 500 – 550 zł w zależności od wieku i intensywności jazdy.

 

Drukuj program –> Zimowisko Poronin