ZIELONA SZKOŁA NAD MORZEM 5 DNI

TORUŃ – JASTRZĘBIA GÓRA – GDAŃSK – WESTERPLATTE – ROZEWIE – HEL – WŁADYSŁAWOWO – GDYNIA – SOPOT
1. Dzień Poniedziałek: 7:45 – Wyjazd z miejsca zbiórki, przejazd do TORUNIA – krótka przerwa i spacer z przewodnikem po Starym Mieście. Zobaczymy(z zewnątrz) Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Katedrę św. Janów, Kościół NMP, Ratusz i Dwór Artusa. Przyjazd do ośrodka w Jastrzębiej Górze w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2. Dzień Wtorek: 8:00 Śniadanie, po śniadaniu przejazd do GDAŃSKA, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: STARE MIASTO gdzie zobaczymy: Brama Wyżynna, ul. Długa, Ratusz, Długi Targ, Dwór Artusa, Długie Pobrzeże, Dom Uphagena, Muzeum Bursztynu, Żuraw. Rejs promem po Motławie i zwiedzanie Statku – muzeum Sołdek. Po południu udamy się na rejs Galeonem „LEW” na WESTERPLATTE(opcja za dopłatą). Płynąc po Motławie i Martwej Wiśle posłuchamy opowieści przewodnika o gdańskiej stoczni, porcie i ciekawostek związanych z miejscami i statkami które będziemy mijać. Spacer po półwyspie do Pomnika Obrońców Wybrzeża, powrót do ośrodka. Po trasie przejazd nowym tunelem pod Martwą Wisłą, panorama Stadionu Energa Gdańsk. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

3. Dzień Środa: 8:00 – Śniadanie, przejazd na Mierzeję Helską, zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa w Helu, pobyt w FOKARIUM, spacer po Bulwarze Nadmorskim, czas wolny. W drodze powrotnej krótki postój we WŁADYSŁAWOWIE, spacer po Alei Gwiazd Sportu, czas wolny. Powrót do ośrodka na obiad. Po południu zajęcia programowe, wczesna kolacja, wieczorem ognisko z kiełbaskami. Nocleg.

4. Dzień Czwartek: 8:00 – Śniadanie, wycieczka piesza: Spacer po plaży do latarni morskiej ROZEWIE, zwiedzanie latarni. Powrót do ośrodka na obiad. Po obiedzie spacer po Jastrzębiej Górze do najdalej wysuniętego na północ punktu Polski, gdzie znajduje się Obelisk Gwiazda Północy, czas wolny na Bulwarze Nadmorskim, powrót po plaży do ośrodka, kolacja, dla chętnych dyskoteka i nocleg.

5. Dzień Piątek: 8:00 – Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do GDYNI, zwiedzanie żaglowca „DAR POMORZA”.Następnie przejazd do SOPOTU, spacer po najdłuższym na Bałtyku MOLO. Przy okazji zobaczymy z zewnątrz Grand Hotel i Krzywy Domek oraz pospacerujemy po słynnym sopockim deptaku „MONCIAKU”. Wyjazd w drogę powrotną, po trasie obiad w restauracji sieciowej. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Cena: 665pln przy 45 uczestnikach
TERMINY: 20-24.05.2019

W cenie: transport – autokar i bus – klimatyzacja, DVD; 4 śniadania, 2 obiady, 2 obiadokolacje, 1 obiad w restauracji sieciowej, 1 suchy prowiant, 1 ognisko z kiełbaskami; codziennie słodka przekąska(rogalik, baton) + napój w kartoniku; dyskoteka; 4 noclegi w ośrodku wypoczynkowym – budynek hotelowy – pokoje z łazienkami; opieka licencjonowanego pilota; opieka przewodników lokalnych: Toruń, Gdańsk; bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Latarnia Morska Rozewie, Statek Muzeum Sołdek, Dar Pomorza, Muzeum Rybołówstwa, Fokarium, Molo w Sopocie; rejs promem po Motławie, rejs galeonem „Lew” na Westerplatte i z powrotem z przewodnikiem(dopłata 30pln/os);opłaty drogowe, parkingowe, klimatyczne itp.; ubezpieczenie NNW TuiR ERV.
Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe DARIO – TOURS Dariusz Kleczaj; 26-613 Radom – Sadków 53; tel: + 48 605 325 524; biuro@dariotours.pl www.dariotours.pl

Drukuj program –> Zielona Szkoła nad morzem 20-24V2019