ZIELONA SZKOŁA HISZPANIA – FRANCJA

PARYŻ – CARCASSONNE – FIGUERES – BARCELONA COSTA BRAVA
– AVIGNION– STRASBOURG

DZIEŃ 1
Wyjazd z Lublina w godzinach popołudniowo – wieczornych. Przejazd przez Polskę, Czechy
i Niemcy; (nocny przejazd)
DZIEŃ 2
Dalsza droga przez Niemcy i Francję. Po drodze krótkie zwiedzanie REIMS – miejsce koronacji francuskich monarchów; dalszy przejazd w okolice stolicy Francji, nocleg w aglomeracji paryskiej;
DZIEŃ 3
Śniadanie, przejazd do centrum Paryża: Wieża Eiffela, wyspa La Cité z katedrą Notre-Dame, kaplicą Sainte-Chapelle, Pałacem Sprawiedliwości i Conciergerie; Luwr, ogrody Tuilleries, plac Concorde, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Pałac Inwalidów z grobem Napoleona, Pałac i Ogrody Luksemburskie, Montmartre. W trakcie zwiedzania obiad. Wieczorem wyjazd w stronę Hiszpanii.
DZIEŃ 4
W godzinach porannych przyjazd do CARCASSONNE, którego zabytkowa architektura stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny. Fortecę tworzą fortyfikacje – podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wież. Obwód wewnętrzny wznieśli Wizygoci w VI wieku, natomiast zewnętrzny powstał w połowie XIII wieku. Wewnątrz murów znajduje się czworoboczny zamek obronny z XII wieku i romańsko-gotycki kościół St.Nazaire. Po ok. 1,5 godzinnym spacerze przejazd do Hiszpanii, do FIGUERES – katalońskiego miasteczka, w którym znajduje się Muzeum Salvadora Dali. Przejazd na obiadokolację i nocleg na Costa Brava.
DZIEŃ 5
Śniadanie, przejazd do BARCELONY: Dzielnica Gotycka z Katedrą Św. Eulalii, Plaça de Catalunya, Rambla, Pomnik Kolumba, Muzeum Picassa, dzieła A. Gaudiego: kościół Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batllo i Park Guell; Stadion Camp Nou, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg;
DZIEŃ 6
Śniadanie, zwiedzanie znanych miejscowości na Costa Brava: przejazd do BLANES (Pina Rosa i Mar i Mutra – ogródy botaniczne, w którym znajduje się ponad 4000 różnych gatunków roślin; Vescomtes de Cabrera – pałac wybudowany przy kościele, budynki oddzielone od siebie w 1319 r. , XV w. dzwonnica i freski; ruiny zamku Sant Joan i pochodząca z XVI w. wieża widokowa) – LLORET DE MAR (gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami, ufortyfikowany, prywatny zamek z 1929 r., pomnik sardany, cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji) Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 7
Śniadanie, rejs stateczkiem z/do TOSSY (miasteczko z jedną z najpiękniejszych w Hiszpanii, średniowiecznych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg,
Dzień 8
Wykwaterowanie, przejazd do Salou do jednego z najsłynniejszych parków rozrywki w Europie: PORT AVENTURA. Całodzienny pobyt. Około północy wyjazd w drogę powrotną.
Dzień 9
Przejazd przez Francję. Wizyta a AVIGNION, byłej siedziby Papieży: Pałac Papieski, katedra Notre Dame, mury obronne i osławiony w piosenkach dwunastowieczny most nad Rodanem. W trakcie drogi obiadokolacja, nocleg w okolicach Strasbourga.
Dzień 10
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do STRASBOURGA – miasta, którego centrum wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego centrum znajdujące się na swego rodzaju wyspie, otoczonej ze wszystkich stron kanałami, wypełnione zabytkowymi, monumentalnymi budowlami, zbudowanymi z charakterystycznego dla tego regionu czerwonego piaskowca, z czego najbardziej znana jest katedra Notre Dame. W dzisiejszych czasach zdominowany przez urzędy Parlamentu Europejskiego. W trakcie zwiedzania gorący posiłek. Wieczorem wyjazd w stronę Polski. Nocny tranzyt.
DZIEŃ 11
Przejazd przez Niemcy/Czechy i Polskę. Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

CENA: 1599,- zł                                                                            

CENA ZAWIERA:
– transport autokarem ( klimatyzacja, WC, barek, video, 2 kierowców);
– noclegi: 2 x hotel tranzytowy typu F1 na terenie Francji, 4 x noclegi w Hiszpanii.
– opieka pilota na całej trasie;
– wyżywienie wg programu: 4 x śniadania i obiadokolacje w Hiszpanii, 3 obiadokolacje w trakcie drogi i 2 śniadania.
– ubezpieczenie NW i KL;

Na bilety wstępu należy zabezpieczyć ok. 100 euro.

Uwaga!
Powyższa kalkulacja wyjazdu obowiązuje przy grupie 45 os.
oraz kursu Euro nie przewyższającego poziom: 4, 30 zł = 1 euro