WILNO – KOWNO – TROKI 2020

Święto Miłosierdzia Bożego w Wilnie
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
Dzień 1
Wyjazd w godz. porannych. Przejazd przez Polskę, rejs stateczkiem – takim jakim podróżował Jan Paweł II po jeziorach z Augustowa do sanktuarium w Studziennicznej, przejazd przez Polskę i Litwę do KOWNA, zwiedzanie: Zamek Koweński, Plac Ratuszowy, Seminarium Duchowne, Gimnazjum, gdzie uczył się i tworzył Adam Mickiewicz, Dolina Mickiewicza, kościół Witolda, Katedra Piotra i Pawła; przyjazd na obiadokolację i nocleg do Wilna.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie WILNA: kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie (grób Matki i serce Marszałka Piłsudskiego oraz grobowce wielu sławnych i zasłużonych Polaków); Kaplica Ostrobramska – Msza Św., Muzeum i pomnik A. Mickiewicza, kościół św. Anny, kościół św. Teresy, Sobór Św. Ducha, klasztor OO. Bazylianów (gdzie znajdowała się cela Konrada), Kościół św. Kazimierza, Katedra św. Stanisława, kościół św. Ducha, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, dalsze zwiedzanie Wilna: Góra Trzech Krzyży z panoramą miasta, przejazd do TROK – zwiedzanie zamku Witolda na Jeziorze Galve oraz poznanie kultury Karaimów (typowe budownictwo oraz świątynia), Msza Św. w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny – cel pielgrzymów ze względu na znajdujący się tu obraz Matki Boskiej Trockiej, czczonej jako patronka Litwy; przejazd do Polski. Powrót w późnych godzinach wieczornych.
CENA: 599,- zł/os.
Termin: 17-19.04.2020

CENA ZAWIERA:
-przejazd autokarem;
-2 noclegi – pokoje 2, 3-os. z łazienkami;
– wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje;
– miejscowi przewodnicy w języku polskim;
– pilot ze strony biura; ubezpieczenie NW i KL;

Cena nie zawiera biletów wstępu: na ten cel należy przeznaczyć około 20 euro i 25 zł!
Uwaga!!!!
Na wyjazd na Litwę nie jest potrzebny paszport – wystarczy dowód osobisty. Od 1.01.2015 litewską walutą jest EURO!