WIEDEŃ – VILLACH SALZBURG – TRIEST

Dzień 1 
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Czech, do Morawskiego Krasu, wizyta w jednej z jaskiń krasowych, przejazd na obiadokolację i nocleg do Hodonina. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 
Śniadanie. Przejazd w godzinach porannych do centrum Wiednia: Wzgórze Kahlenberg związane z Odsieczą Wiedeńską, Stare Miasto z katedrą Św. Stefana, Graben Str., Hoher Markt, Plac Am Hof; rezydencja cesarska – Hofburg (z zewnątrz); monumentalne budowle wokół Ringu: Opera, Plac Marii Teresy oraz muzea: Naturalne i Historyczne. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Villach.

VILLACH to urokliwe miasto w samym sercu Karyntii. Region ten, usytuowany u zbiegu granic 3 państw: Austrii, Włoch i Słowenii znany jest z doskonałych terenów narciarskich ale i latem jest tu co robić.

ZAKWATEROWANIE: HOTEL EGGER: 4-6 osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym /możliwe łóżka piętrowe/. Do dyspozycji uczestników: restauracja, sala dyskotekowa, świetlica /TV Sat, DVD, video/, pokoje do gry, tenis stołowy, automaty do gry, kącik internetowy. Obiekt zobaczyć można na: www.jugendhotelegger.at

Dzień 3 – 5
Śniadania i obiadokolacje. Wycieczki autokarowe po okolicy:
Salzburg – twierdza Hohensalzburg, największa w całości zachowana twierdza w Europie Środkowej, będąca symbolem Salzburga; Rezydencja Arcybiskupów, wspaniała wczesnobarokowa budowla z pięknymi, ozdobionymi z wielkim przepychem salami reprezentacyjnymi oraz galerią malarstwa europejskiego od XVI do XIX wieku. Mieszcząca się obok katedra jest najważniejszym obiektem sakralnym miasta. W katedrze salzburskiej ochrzczony został Mozart, nadal obecny duchem we wszystkich zaułkach miasta. Warto zwiedzić Dom Narodzin Mozarta, w którym genialny kompozytor przyszedł na świat 27. stycznia 1756 roku. Mieści się on przy słynnej ulicy Getreidegasse, której niepowtarzalny nastrój tworzą wysokie i wąskie kamienice, przytulne sklepiki, romantyczne dziedzińce i podwórza. Wielką atrakcją jest także Pałac Mirabell z pięknym ogrodem, zaprojektowany z rozmachem przez barokowego budowniczego Lukasa von Hildebrandta.

Triest i Udine
Udine, było częścią Republiki Weneckiej i tym czasie Udine przeżywało swój największy okres świetności stając się drugim co do wielkości ośrodkiem republiki. Obecnie zaś, pełni funkcję stolicy historycznego regionu Friuli. Serce Udine stanowi usytuowany u stóp zamkowego wzgórza Plac Wolności. Jedną z jego pierzei zamyka fasada okazałej weneckiej loggi św. Jana, XIII wieczna katedra, XVI wieczny pałac patriarchów Akwilei, XIII wieczny romański kościół św. Franciszka, XIV wieczny kościół św. Jakuba oraz usytuowany na okolicznym wzgórzu wybudowany przez Wenecjan w XVI wieki okazały Zamek. Udine jest jednym z najbogatszych miast we Włoszech. Triest – trochę Austrii – trochę Włoch. To jedyny port morski cesarstwa habsburskiego. Dziś duch austriacki jeszcze czuć w starej zabudowie i mentalności mieszkańców.

Wycieczki górskie po okolicy oraz m.in. do Zamku Hochosterwitz – jeden z najbardziej imponujących średniowiecznych zamków usytuowany na 175-metrowej dolomitowej skale w Karyntii. Strategiczne położenie zamku pozwala obserwatorowi zachować pełną kontrolę nad doliną. Widoczność z wieży zamku w pogodne dni sięga około 30 km.
Charakterystyczną cechą architektoniczną fortyfikacji jest 620-metrowa droga, prowadząca przez 14. bram obronnych. Dzięki takiemu zabezpieczeniu drogi do zamku, twierdza Hochosterwitz nigdy nie została zdobyta.

Liczba osób 30 – 35 os. 36 – 45 os. 45 i więcej
Cena: 1399 zł/os. 1369 zł/os. 1259 zł/os.

Cena zawiera:
– transport autokarem; noclegi – 1 x w Hodoninie
oraz 4 noclegi w Villach w Egger Hotel
– wyżywienie wg programu (śniadania i obiadokolacje);
– pilot ze strony Biura;
– przewodnik lokalni w Wiedniu;
– podatek VAT- ubezpieczenie NW i KL

Cena nie zawiera:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – wg uznania oraz opłaty na tzw. Fundusz Gwarancyjny (nowy podatek na rzecz Marszałka danego województwa gwarantujący sprowadzenie osób będących za granicą w przypadku bankructwa biura, który teoretycznie obowiązuje od XI 2016r ale nie ma jeszcze szczegółowych rozporządzeń co do kwot).

Obok wielu atrakcji i muzeów, które są bezpłatne dla młodzieży do 18 lat, proponujemy ponadto płatne wejścia:
– Jaskinia Macocha wraz z kolejką ekologiczną ok. 200 Kc
– wejście na wieżę katedry św. Szczepana – ok. 2 euro
– twierdza Hohensalzburg w Salzburgu – ok. 7 euro; Dom Mocarta – 4 euro
– Zamek Hochosterwitz – 8 euro

pobierz program–>wieden-kartynia-6-dni