WARMIA I MAZURY

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd na Pola Grunwaldu zwiedzanie Muzeum upamiętniającego Bitwę pod Grunwaldem, przejazd do Kętrzyna, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, przejazd do Gietrzwałdu, który stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Msza Św. Przejazd do Stoczka Warmińskiego – zwiedzanie Sanktuarium Matki Pokoju, miejsca uwięzienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Przejazd do Malborka, zwiedzanie zamku krzyżackiego. Powrót do Pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, zwiedzanie Wilczego Szańca – kwatery głównej Hitlera oraz Twierdzy Boyen, przejazd do Parku miniatur – na przestrzeni 30.000 m kw. zwiedzający mogą zobaczyć drobiazgowo odtworzone w skali 1:25 miniatury m.in. pałacu z Drogoszy i Sztynortu, śluzy na Kanale Mazurskim, zamków z Reszla, Lidzbarka Warmińskiego i Nidzicy, Twierdzy Boyen, bazyliki ze Świętej Lipki, olsztyńskiej Wysokiej Bramy, Wieży Bismarcka z Mrągowa, jak również wiaduktu kolejowego ze Stańczyków, chaty mazurskiej czy wiatraka z Bęsi. Przejazd do Giżycka – rejs statkiem po jeziorach (trasa do uzgodnienia). Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4  

Śniadanie, czas wolny, który można poświęcić na spacery po plaży, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Reszla – zwiedzanie Zamku w Reszlu –położony jest nad brzegiem rzeki Sajny,  Powstał w latach 1350-1401. Był wielokrotnie oblegany i kilkakrotnie zdobywany przez wojska polskie i krzyżackie. W XIX wieku zamek zaadoptowano na więzienie i dopiero po II wojnie światowej postanowiono gruntownie go odrestaurować. Przejazd do Świętej Lipki – jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia NM Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. Nawiedzenie sanktuarium oraz Msza Św. Powrót w godzinach wieczornych., wyjazd w drogę powrotną, powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

 

CENA: 745 zł/os. (przy 40os. płatnych)                            TERMIN: 22-26.08.2018r.                        

 

Cena zawiera:
transport autokarem,
zakwaterowanie w pensjonacie z wyżywieniem (4 x śniadania i obiadokolacje),
bilety do zwiedzanych obiektów,
opiekę pilota-przewodnika,
ubezpieczenie.

*Cena nie zawiera:  wstępu do Parku miniatur – około 30 zł,  rejsu po jeziorach, możliwy jest rejs od 1 godz (np. po jeziorze Śniardwy  z Mikołajek) –  35 zł do 3,5 godz. w cenach do 70 zł  (np. rejs na Wyspę Kormoranów) – w zależności od Państwa preferencji.

 Drukuj program –> Warmia i mazury VIII