Warmia i Mazury  3 dni

*wyjazd o charakterze turystyczno – pielgrzymkowym

 

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Gietrzwałdu, który stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Msza Św. Przejazd do Stoczka Warmińskiego – zwiedzanie Sanktuarium Matki Pokoju, miejsca uwięzienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do Giżycka – rejs statkiem po jeziorach (trasa do uzgodnienia), zwiedzanie Giżycka. Przejazd do Gierłoży, zwiedzanie Wilczego Szańca – kwatery głównej Hitlera oraz Twierdzy Boyen, przejazd do Parku miniatur – na przestrzeni 30.000 m kw. zwiedzający mogą zobaczyć drobiazgowo odtworzone w skali 1:25 miniatury m.in. pałacu z Drogoszy i Sztynortu, śluzy na Kanale Mazurskim, zamków z Reszla, Lidzbarka Warmińskiego i Nidzicy, Twierdzy Boyen, bazyliki ze Świętej Lipki, olsztyńskiej Wysokiej Bramy, Wieży Bismarcka z Mrągowa, jak również wiaduktu kolejowego ze Stańczyków, chaty mazurskiej czy wiatraka z Bęsi. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do Reszla – zwiedzanie Zamku w Reszlu –położony jest nad brzegiem rzeki Sajny, Powstał w latach 1350-1401. Był wielokrotnie oblegany i kilkakrotnie zdobywany przez wojska polskie i krzyżackie. W XIX wieku zamek zaadoptowano na więzienie i dopiero po II wojnie światowej postanowiono gruntownie go odrestaurować. Przejazd do Świętej Lipki – jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia NM Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. Nawiedzenie sanktuarium oraz Msza Św. Powrót w godzinach wieczornych.

Cena: 459,- zł/os.                        Termin: 24 – 26.08.218

Cena zawiera:
Transport autokarem, 2 x śniadania i obiadokolacje, zakwaterowanie w pensjonacie – pok. 2,3 os. z łazienkami, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera:
Biletów wstępu:  Parku miniatur – około 30 zł,  rejs po jeziorach, możliwy jest rejs od 1 godz (np. po jeziorze Śniardwy  z Mikołajek) –  35 zł do 3,5 godz. w cenach do 70 zł  (np. rejs na Wyspę Kormoranów), Wilczy Szaniec – normalny 15 zł/os.; ulgowy 10zł/os, Twierdza Boyen – normalny 12 zł/os., ulgowy 7 zł/os.

Drukuj program –> Mazury VIII 2018