STARÓWKA LUBELSKA – KAMIENICA POD FORTUNĄ – TRASA PODZIEMNA

starówka lublinWyjazd w godzinach porannych.  Przejazd do Lublina, spacer od Zamku Lubelskiego do Trybunału.  Wizyta w lubelskich podziemiach:  280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem  i kamienicami Starego Miasta. Trasa powstała w wyniku połączenia kilkunastu z licznych staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI w., czyli stulecia największej świetności Lublina. Zostały one częściowo połączone korytarzami i w ten sposób pod miastem powstał podziemny labirynt.

piwnica-pod-fortunaDodatkową atrakcją, która pozwoli naszym gościom pogłębić wiedzę o Lublinie będzie wizyta w Piwnicy pod Fortuną, która znajduje się  w zabytkowej kamienicy Lubomelskich. Obejmuje ona dziesięć sal – w dziewięciu z nich znajduje się nowocześnie zaaranżowana wystawa składająca się z multimedialnych prezentacji, wizualizacji i eksponatów przybliżających historię Lublina. Dziesiąta sala to dawna winiarnia, której ściany pokryte są renesansową polichromią – wyjątkowymi w skali Polski malowidłami o tematyce świeckiej.

Po tak ciężkiej pracy – czas na obiad* w bardzo znanej w Lublinie „Pyzatej Chacie” tuż przy Bramie Krakowskiej, wizytówce naszego miasta. Powrót do szkoły

Cena od: 35 zł/os.

Cena zawiera:
– opieka pilota – przewodnika
– wstęp do Piwnicy pod Fortuną  oraz do podziemi lubelskich

*Cena nie zawiera:
– transportu
– obiadu, cena ok 25 zł/os.