TRANSYLWANIA 9 dni

Dzień 1
Zbiórka w godzinach porannych. Przejazd na Węgry. To niewielkie środkowoeuropejskie państwo ma wiele atrakcji do zaoferowania, tj. liczne zamki świadczące o bogatej historii kraju, źródła termalne w niemal każdym mieście oraz bezkresną Pusztę. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2
Śniadanie, Po przekroczeniu granicy spotykamy się z przewodnikiem i jedziemy do Aradu. Spacer po mieście da nam obraz najważniejszych miast cesarskich w Transylwanii. Styl Art Nouveau jest tu wszechobecny. Przejazd doliną Mureszu do Devy. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, odkrywanie Transylwanii: Alba Iulia – zwiedzamy twierdzę księcia Eugene’a de Savoy, tysiącletnią Katedrę Katolicką oraz Katedrę Prawosławną. Kierujemy się do regionu zamieszkanego przez Sasów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Dzień poświęcony kulturze Sasów siedmiogrodzkich: Biertan – największy saski kościół warowny; Sighisoara – najlepiej zachowanego i najpiękniejszego średniowiecznego miasta w tej części Europy: Kościół na Wzgórzu, Kościół Mariacki, dom narodzin hrabiego Drakuli oraz Wieżę Zegarową. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5
Śniadanie Po drodze do Sybina zwiedzamy kościół Św. Małgorzaty w Medias. Po południu zwiedzimy najważniejsze zabytki Sybina. Sybin (Sibiu), największe miasto w Transylwanii, odgrywało i odgrywa do dziś ważną rolę polityczną i ekonomiczną. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6
Śniadanie, przejażdżka bryczką przez okoliczne wsie do kościoła warownego w Boian. Przejazd do Bazna – wycieczka do kościoła warownego. Uroczysta kolacja i program folklorystyczny. Nocleg.
Dzień 7
Wycieczka do Klużu (Cluj Napoca) – zwiedzamy najważniejsze atrakcje miasta, w tym położony w centrum gotycki Kościół Katolicki Św. Michała z XIV-XV w. Docieramy do miasta Oradea – czas na spacer po centrum przed kolacją.
Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na obiadokolację i nocleg na Węgrzech.
Dzień 9
Śniadanie, wykwaterowanie, powrót do Polski.

Cena od: 1699,- zł

Cena zawiera:
Transport autokarem, 8 noclegów w hotelach 3* i 4*, śniadania i obiadokolacje, pilot, przewodnik, przejazd bryczką, uroczysta kolacja, program folklorystyczny, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera:
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 30 eur