KRAJ BASKÓW

DZIEŃ 1
Wyjazd z Lublina o godz. 6:00, przejazd przez Polskę, Czechy i Niemcy;

DZIEŃ 2
Przyjazd do STRASBOURGA – miasta, którego centrum wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego centrum znajdujące się na swego rodzaju wyspie,  otoczonej ze wszystkich stron kanałami, wypełnione zabytkowymi, monumentalnymi budowlami, zbudowanymi z charakterystycznego dla tego regionu czerwonego piaskowca, z czego najbardziej znana jest  katedra Notre Dame. W dzisiejszych czasach zdominowany przez  urzędy  Parlamentu Europejskiego. W trakcie zwiedzania obiad. Nocleg w k/ Dijon.

DZIEŃ 3
Przejazd przez Bordeaux nad Zatokę Biskajską do Saint Jean de Luz, zakwaterowanie na campingu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, wycieczka do BIBAO :  Muzeum Guggenheima– hiszpańskie muzeum sztuki współczesnej, zaprojektowane przez Franka O. Gehry’ego. W swoich zbiorach posiada ono m.in. prace Eduardo Chillidy, Andy Warhola, Willema de Kooning i Roberta Rauschenberga;  stare miasto z układem urbanistycznym pochodzącym z XIV w,Most Biskajski. Przejazd do SAN SEBASTIAN – nazywane często „perłą północy”, położone jest w północno-wschodniej Hiszpanii nad Zatoką Biskajską, tuż przy granicy z Francją.Głównie dzięki malowniczemu wybrzeżu jest to popularna miejscowość wypoczynkowa; XVI-wieczny kościół San Vincente przy Placu Konstytucji,ruiny twierdzy Castillo de Santa Cruz de la Mota założonej w XIII wieku na szczycie wzgórza Monte Urgull. Powrót na camping, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, przejazd przez VITORIĘ GASTEIZ –  stolicę wspólnoty  autonomicznej Kraju Basków, zwiedzanie: gotycka katedra Santa Maria,  Palacio de Escoriaza-Esquibel- XVI-wieczny renesansowy pałac z patio w stylu plateresco;  Plaza de España jest klasycznym XVIII-wiecznym hiszpańskim zespołem architektonicznym, z ratuszem po północnej stronie. Przejazd do ZARAGOZY: Nuestra Señora del Pilar – bazylika z figurą NMP, giełda, renesansowa , El Palacio de La Aljafería – alkazar z XI wieku, przejazd na obiadokolację i nocleg na Costa Brava.

DZIEŃ 6
Śniadanie, wyjazd do BARCELONY – program zwiedzania: Dzielnica Gotycka z Katedrą Św. Eulalii, Plaça de Catalunya, Rambla, Pomnik Columba, dzieła A. Gaudiego: kościół Sagrada  Familia i Park Guell; Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Lazurowe Wybrzeże: CANNES ( Pałac Festiwalowy, Promenada La Croissette, port); przejazd Promenadą Anglików wzdłuż Zatoki Aniołów i przez reprezentacyjne centrum NICEI – krótkie zwiedzanie starego centrum, obiad, dalsza droga malowniczą drogą Moyenne Corniche do MONACO; przejazd wzdłuż portu MONTE CARLO, ze słynnym kasynem. Nocny przejazd przez Włochy.

DZIEŃ 8
Przyjazd nad jezioro Garda, całodzienny pobyt w GARDALANDZIE – jednym z najsłynniejszych włoskich parków rozrywki, wieczorem wyjazd w stronę Polski.

DZIEŃ 9
Przejazd przez Czechy i Polskę. Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

CENA: 1699,- zł

CENA ZAWIERA:
-transport komfortowym autokarem ( klimatyzacja, WC, barek, video, 2 kierowców );
-noclegi : – Francja  – 1 nocleg tranzytowy w hotelu F1,  5 x camping  – domki 5-osobowe z łazienkami;.
-opieka pilota na całej trasie;
-opieka wychowawców;
-wyżywienie wg programu;
-ubezpieczenie NW i KL;