Słowenia i Północna Chorwacja

Lublana-Postojna-Triest-wyspa Krk-PN Krka-Istria-Mariazell-Wiedeń- Bratysława

w dniach 23 czerwca – 1 lipca 2018 r
Wyjazd w piątek 22 czerwca 2018 r., o godz. 22.00, z Placu Zamkowego w Lublinie.

W programie:
23 VI (sobota) – przejazd przez Słowację, Węgry, do Lublany stolicy Słowenii,.popołudniowe zwiedzanie miasta. Obiadokolacja i nocleg w Lublanie.
24 VI (niedziela) – śniadanie, udział w niedzielnej Mszy św., przejazd do Postojnej, zwiedzanie fragmentu jednej z największych (20 km korytarzy), krasowych jaskiń Europy: kolejką 4 km i spacerem 1,7 km, przejazd do Triestu, zwiedzanie Starego Miasta, czas wolny, przejazd do hotelu w Poreć, na Półwyspie Istria, nad Morzem Adriatyckim, w Północnej Chorwacji, obiadokolacja i nocleg.
25 VI (poniedziałek) – śniadanie, wypoczynek nad morzem przy hotelu, obiadokolacja i nocleg.
26 VI (wtorek) – śniadanie, przejazd i zwiedzanie Parku Narodowego Krka – malownicza rzeka, wodospady, jeziora, przyroda, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
27 VI (środa) – śniadanie, przejazd na Półwysep Istria przez piękne i niegdyś bardzo bogate miasto: Rijekę: malowniczy Poreć, Rovinj z piękną katedrą św. Efemii, Pula: amfiteatr z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie.Wizyta w winiarni czas wolny, powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
28 VI (czwartek) – śniadanie, wypoczynek nad morzem przy hotelu, obiadokolacja i nocleg.
29 VI (piątek) – śniadanie, rejs statkiem na jedną z pobliskich, atrakcyjnych turystycznie wysp na Adriatyku, zwiedzanie i czas wolny, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
30 VI (sobota) – śniadanie, przejazd przez Włochy i Austrię do Mariazell – Sanktuarium Matki Bożej Narodów Słowiańskich w Alpach Wschodnich, przejazd do Wiednia, obiadokolacja i nocleg.
1 VII (niedziela) – śniadanie, przejazd na Kahlenberg, wzgórze górujące nad stolicą Austrii, z którego Król Jan III Sobieski 12 IX 1683 r. rozpoczął rozstrzygające natarcie na Turków oblegających to miasto (słynna Odsiecz Wiedeńska), udział w niedzielnej Mszy św., przejazd do Bratysławy stolicy Słowacji, krótkie zwiedzanie Starego Miasta i wzgórza Zamku Bratysławskiego, z panoramą Dunaju, najdłuższej rzeki Europy.

Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu: 2 150 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 8 noclegów, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodników, ubezpieczenie KL i NW. Opłata ta nie zawiera biletów wstępu i lokalnej komunikacji. Wyjazd nie wymaga paszportów.

Zgłoszenia do początku marca 2018 r. przyjmuje Zdzisław Niedbała (kierownik grupy) – tel. kom. 603 867 457, a także Biuro Podróży „Avitur” Ewa Wilczyńska w Lublinie, ul. G. Narutowicza 22, tel. (81) 534 60 10, kom. 600 952 736, www.avitur.pl

Drukuj program –> Słowenia 2018