Słowenia i Północna Chorwacja

Lublana-Postojna-Triest-wyspa Krk-PN Krka-Istria-Mariazell-Wiedeń- Bratysława

w dniach 23 czerwca – 1 lipca 2018 r

Wyjazd w piątek 22 czerwca 2018 r., o godz. 22.00, z Placu Zamkowego w Lublinie.

W programie:

23 VI (sobota) – przejazd przez Słowację, Węgry, do Lublany – stolicy Słowenii, popołudniowe zwiedzanie miasta. Obiadokolacja i nocleg w Lublanie.

24 VI (niedziela) – śniadanie, udział w niedzielnej Mszy św., przejazd do Postojnej, zwiedzanie fragmentu jednej z największych (20 km korytarzy), krasowych jaskiń Europy: kolejką 4 km                i spacerem 1,7 km, przejazd do Triestu – Włochy, zwiedzanie Starego Miasta, czas wolny,     przejazd do hotelu Orion – Vodice k. Szybenika, w środkowej Dalmacji,  obiadokolacja i nocleg..

25 VI (poniedziałek) – śniadanie,  przejazd i zwiedzanie pobliskiego Parku Narodowego Krka – malownicza rzeka, wodospady, jeziora, przyroda, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

26 VI (wtorek) – śniadanie, wykwaterowanie, przejazd wraz z przeprawami statkami przez wyspy: Rab, której miasto o tej samej nawie posiada urokliwą starówkę.  Krk – gdzie koniecznie trzeba zobaczyć stolicę wyspy oraz Vrbnik położony na klifie, z którego można podziwiać piękne widoki na katedry, wąskie, kręte uliczki, ruiny wież i winnice z których jest wytwarzane jedno z najsłynniejszych win Vrbnička žlahtina. Nastęnie rejs statkiem na wyspę Cres na Adriatyku, zwiedzanie i czas wolny, przeprawa promowa na Istrię i przejazd do resortu Duga Uvala w Krnica, nad Morzem Adriatyckim, w Północnej Chorwacji, obiadokolacja i nocleg.  Plaża, basen, korty tenisowe.

27 VI (środa) – śniadanie, wypoczynek nad morzem przy hotelu, obiadokolacja i nocleg.

28 VI (czwartek) – śniadanie, przejazd po Półwyspie Istria przez piękne i niegdyś bardzo bogate  miasto Rijekę, malowniczy Poreć, Rovinj z piękną katedrą św. Efemii, Pula: amfiteatr z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie, wizyta                w winiarni, czas wolny, powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

29 VI (piątek) – śniadanie, wypoczynek nad morzem przy hotelu, obiadokolacja i nocleg.

30 VI (sobota) – śniadanie, przejazd przez Włochy i Austrię do Mariazell – Sanktuarium Matki Bożej Narodów Słowiańskich w Alpach Wschodnich, przejazd do Wiednia, obiadokolacja i nocleg.

1 VII (niedziela) – śniadanie, przejazd na Kahlenberg, wzgórze górujące nad stolicą Austrii,  z którego Król Jan III Sobieski 12 IX 1683 r. rozpoczął rozstrzygające natarcie na Turków oblegających to miasto (słynna Odsiecz Wiedeńska), udział w niedzielnej Mszy św., przejazd do Bratysławy - stolicy Słowacji, krótkie zwiedzanie Starego Miasta i wzgórza Zamku Bratysławskiego, z panoramą na Dunaj, najdłuższą rzekę Europy.

Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

 

Koszt wyjazdu: 2 100 zł  obejmuje: autobus z klimatyzacją, 8 noclegów, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodników, ubezpieczenie KL i NW. Opłata ta nie zawiera biletów wstępu i lokalnej komunikacji (ok. 55 – 60 euro)  Wyjazd nie wymaga paszportów – wystarczy dowód osobisty.

 

Zgłoszenia przyjmuje Zdzisław Niedbała (kierownik grupy) – tel. kom. 603 867 457, a także       Biuro Podróży „Avitur” Ewa Wilczyńska w Lublinie, ul. G. Narutowicza 22,  tel. (81) 534 60 10,   kom. 600 952  736,  www.avitur.pl

  

Drukuj program –> Słowenia-Półn Chorwacja- Austria 2018 Avitur