Słoneczna Italia

Włochy – Słoneczna Italia

Graz-Florencja-Siena-Rzym-Pompeje-Neapol-Cascia-Loreto-Padwa-Klagenfurt

w dniach od 5 do 14 lipca 2019 r.

Wyjazd w czwartek 4 lipca 2019 r., o godz. 22.00, z Placu Zamkowego w Lublinie.
W programie:
5 VII (piątek) – przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię, do Graz, krótkie, popołudniowe zwiedzanie miasta, czas wolny, obiadokolacja i nocleg w okolicach Klagenfurtu – stolicy Karyntii.
6 VII (sobota) – śniadanie, przejazd do Florencji – stolicy Toskanii, zwiedzanie: katedra Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta, Most Złotników, spacer wśród zabytków bogatej Florencji, przejazd do hotelu w Montecatini Terme, obiadokolacja i nocleg.
7 VII (niedziela) – śniadanie, udział w niedzielnej Mszy św., przejazd do Sieny – jednego z najpiękniejszych miast średniowiecznej Europy, którego malownicza architektura – mieniącą się odcieniami beżu, szarości i wyblakłej ochry – oczaruje Państwa: Piazza del Campo, katedra, Via di Citta z pieknymi pałacami, czas wolny na sieneński przysmak panforte – rodzaj piernika z miodem i bakaliami, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
8 VII (poniedziałek) – śniadanie, wyjazd do Rzymu, odwiedziny w Watykanie, modlitwa przy grobach św. Piotra Ap. i św. Jana Pawła II, zwiedzanie Rzymu, czas wolny, powrót na obiadokolację i nocleg.
9 VII (wtorek) – śniadanie, wypoczynek nad morzem przy hotelu, obiadokolacja i nocleg.
10 VII (środa) – śniadanie, przejazd do Pompejów, zwiedzanie wykopalisk antycznego miasta zasypanego przez wulkan Wezuwiusz w 79 r.n.e., odwiedziny Papieskiego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, przejazd do Neapolu, zwiedzanie: kościól San Giovanni a Carbonara, Porta i Castel Capuano, katedra, gotycki kościól San Lorenzo Maggiore, Castel Nuovo, Galeria Umberto I, Teatro San Carlo, Palazzo Reale, powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
11 VII (czwartek) – śniadanie, wypoczynek nad morzem przy hotelu, obiadokolacja i nocleg.
12 VII (piątek) – śniadanie, przejazd do Casci, krótki pobyt i modlitwa przy grobie św. Rity, przejazd do Loreto, gdzie znajduje się Święty Domek – dom, w którym mieszkała w Nazarecie Najświętsza Maryja Panna, odwiedziny i modlitwa na największym cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego we Włoszech, przejazd na obiadokolację i nocleg nad Morzem Adriatyckim.
13 VII (sobota) – śniadanie, przejazd do Padwy, wejście do bazyliki i grobu św. Antoniego Padewskiego, przejazd do Karyntii w Austrii, obiadokolacja i nocleg
14 VII (niedziela) – śniadanie, przejad do Klagenfurtu, udział w niedzielnej Mszy św., zwiedzanie miasta uroczo położonego nad Jeziorem Worthersee – najcieplejszym jeziorem alpejskim, przejazd przez Austrię, Czechy, Polskę do Lublina i Garbowa. Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu – 2 600 zł, obejmuje: autobus z klimatyzacją, 9 noclegów, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodników, ubezpieczenie KL i NW. Opłata nie zawiera biletów wstępu, lokalnej komunikacji, degustacji – łącznie ok. 50 euro. Wyjazd nie wymaga paszportów.

Drukuj program – Słoneczna Italia 2019