Saksonia

MIŚNIA – BUDZISZYN – GOERLITZ
Dzień 1
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Świdnicy – zwiedzanie Kościoła Pokoju – jeden z największych drewnianych kościołów w Europie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, przejazd do Szwajcarii Saksońskiej: Bastei – spacer wśród niesamowitych, piaskowcowych form skalnych, niezapomniane widoki na przełom Łaby z mostów i platform widokowych zawieszonych na skałach. Przejazd do Gṏrlitz – wycieczka po najbardziej filmowym niemieckim mieście zwanym Gorliwood. Tu kręcono „Bękarty Wojny” Q. Tarantino oraz oskarowy „Grand Budapest Hotel” i wiele innych filmów. W godzinach popołudniowych powrót do Polski na nocleg i obiadokolację.

Dzień 3
Śniadanie, wyjazd do Niemiec, krótka wizyta w BUDZISZYNIE gdzie możecie państwo zwiedzić historyczne centrum miasteczka, które jest nieoficjalną stolicą Górnych Łużyc, gdzie znajduje się największy w Niemczech labirynt w Parku o powierzchni 4000 mkw. Zwiedzanie MIŚNI – wzmiankowana pierwszy raz w 968, była stolicą Marchii Miśnieńskie i biskupstwa Miśni. Miśnia słynie z produkcji porcelany, od roku 1710 kiedy założono tu manufakturę.
Najważniejsze zabytki tego urokliwego miasteczka to: Katedra z XIII wieku, Manufaktura porcelany miśnieńskiej z 1708 roku, Stare Miasto. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd. Przejazd do miejscowości Sucha i zwiedzanie filmowego Zamku Czocha – gdzie kręcono m.in. film pt. „Gdzie jest Generał” z Jerzym Turkiem oraz serial „Tajemnica Twierdzy Szyfrów” z Pawłem Małaszyńskim. Powrót w godzinach wieczornych.

CENA: 995,- zł/os. (grupa min 25 os.);
1139,- zł/os.(grupa min 20 os.);
1299,- zł/os. (grupa min 15 os.).

Termin: 3 – 6.05.2018

CENA ZAWIERA:

transport autokarem,
3 noclegi na terenie Polski – pokoje 2, 3-os z łazienkami, 3 x śniadania i obiadokolacje;
Bilety wstępu do: Muzeum w Miśnii; Zamku Czocha i Kościół w Swidnicy;
ubezpieczenie NW i KL;
pilot ze strony biura;
podatek VAT

Drukuj program –>Miśnia Budziszyn Szwajcaria Saksońska V 2018