RZYM i WATYKAN

ORVIETO – NETTUNO – CASTEL GANDOLFO – TIVOLI – MONTE CASSINO – CASCIA – ASYŻ – RIMINI

Dzień 1
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię na obiadokolację i nocleg Tarvisio – w Alpach Włoskich.
Dzień 2
Śniadanie, przejazd do Orvieto – wizyta w mieście położonym na wzniesieniu ze skał pochodzenia wulkanicznego, gdzie jedną z najcenniejszych perełek miasta jest XIV wieczne duomo, które kryje wewnątrz cenne relikwie: hostię i kapłański korporał. W 1263 roku, podczas mszy, z trzymanej przez księdza hostii na płótno i posadzkę popłynęła krew. Przejad na obiadokolację i nocleg do Nettuno, uroczej miejscowości pod Rzymem, położonej nad Morzem Tyrreńskim.
Dzień 3 – 5
Śniadania i obiadokolacje. Przejazd do Rzymu: m.in. Watykan z Bazyliką św. Piotra i Muzeami Watykańskimi, Anioł Pański lub audiencja u Papieża Franciszka, w zależności od Dni pobytu w Rzymie, Katakumby, Bazylika na Lateranie wraz ze Świętymi Schodami, Bazylika św. Pawła za Murami, Bazylika Santa Maria Maggiore, Panteon, Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Usta Prawdy, Colosseum i Forum Romanum, Forum Trajana. Rzym „by night”. Wizyta w miejscach związanych z życiem św. Marii Goretti w Nettuno i Corinaldo.
Dzień 6
Śniadanie, przejazd do miasteczka Frascati, gdzie produkują sławne wino białe o tej samej nazwie – Frescati, spacer po ciasnych uliczkach miasteczka. Przejazd do Castel Gandolfo – wizyta w Pałacu – letnia rezydencja Papieża, kościół św.Tommaso z kopułą Berniniego, Fontanna Berniniego, pierwsza na świecie skrzynka pocztowa oraz przepiękna panorama na jezioro polodowcowe. Przejazd na Monte Cassino: Klasztor Benedyktyński oraz cmentarz naszych rodaków, którzy zginęli w słynnej bitwie pod Monte Cassino. Powrót do Nettuno, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7
Śniadanie, przejazd do Casci, gdzie znajduje się Sanktuarium Św. Ryty, patronki m.in. trudnych spraw czy problemów małżeńskich. W Kościele w górnej części miasta znajduje się jej zabalsamowane ciało. Przejazd do Asyżu – zwiedzanie bazyliki Santa Maria degli Angeli z kapliczką Porcjunkula, Rosarium, i miejscem śmierci Św. Franciszka a następnie zwiedzanie bazyliki Św. Franciszka oraz bazyliki św. Klary; przejazd nad Adriatyk, obiadokolacja i nocleg
Dzień 8
Śniadanie, pobyt nad morzem, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną.
Dzień 9
Powrót w godzinach południowych.

Cena: 1899 zł/os.

Cena zawiera:
Transport autokarem, 7 noclegów, 7 x śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota, przewodników lokalnych, opieka duchowna.

Cena nie zawiera:
Napojów do obiadokolacji, posiłków w trakcie drogi, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej i słuchawek, tzw. audio guide, na bilety i słuchawki należy zabezpieczyć ok. 80 euro.

pobierz program–>rzym-i-dookola-niego-9-dni-2017