PETERSBURG

LITWA – ŁOTWA – ROSJA
PETERSBURG
TALIN – RYGA – WILNO – KOWNO

Dzień 1
Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd na Litwę. Przyjazd do Kowna, obiadokolacja. Spacer po zabytkowej Starówce. Nocleg.
Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu wyjazd do Tallina przez Rygę, zwiedzanie miasta -średniowiecznej starówki z siecią wąskich uliczek i bram, która często porównywana jest z Krakowem, gdzie można podziwiać doskonale zachowane kamienice mieszczańskie, fragmenty murów miejskich oraz liczne kościoły i klasztory. Przyjazd do Tallina, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Tallina – usytuowanego nad Zatoką Fińską nad którym górują monumentalne budowle Starego Miasta, strzeliste wieże Ratusza i kościołów, zaś fasady
średniowiecznych kamienic zachwycają swym niepowtarzalnym pięknem. By lepiej poczuć koloryt tallińskiej Starówki warto przespacerować się wąskimi uliczkami, popatrzeć na panoramę portu i zatoki. Warto zawędrować również do najstarszego kościoła Tallina- katedry Toomkirk oraz dokładnie przyjrzeć się gotyckim murom obronnym miasta. W godzinach wieczornych przyjazd do Petersburga, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4
Śniadanie, zwiedzanie Petersburga: twierdzy Pietropawłowskiej, oraz zabytkowego centrum. Po południu przejazd do Peterhoffu, zwiedzanie letniej rezydencji Piotra Wielkiego, położonej 30 km od Petersburga. Szczególnie godne uwagi są fontanny i kaskady Peterhoffu. Zwiedzanie ogrodów z zespołem fontann. Powrót do Petersburga, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5
Śniadanie, zwiedzanie Petersburga: nabrzeże uniwersyteckie, plac św. Izaaka, Newski Prospekt, plac Sztuki,
Cerkiew Zmartwychwstania, Ogród Letni, Ławra św. Aleksandra Newskiego). Pałac Zimowy (Ermitaż) – jedno z najsłynniejszych i największych muzeów świata, w którym zgromadzono ponad 3 miliony dzieł sztuki z różnych epok. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6
Śniadanie wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Carskiego Sioła , rezydencji Katarzyny II. Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego z Bursztynową Komnatą. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na Łotwę. Zakwaterowanie w hotelu w Daugavpils (Dyneburg, Dźwińsk). Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Wilna. Zwiedzanie miasta: cmentarz na Rossie, Ostra Brama,
św. Teresy, św. Anny, św. Piotra i Pawła, góra Trzech Krzyży, Stare miasto: Katedra, Uniwersytet, kościół św. Janów. Obiadokolacja, nocleg w Wilnie.
Dzień 9
Śniadanie, wykwaterowanie, po drodze zwiedzanie Trok. Powrót do Polski.

Cena: 2 995 zł

Termin : 07-15.07.2018

Cena zawiera:
transport: autokar lub mikrobus, zakwaterowanie hotele ** /***, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami,
wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota, ubezpieczenie: KL, NNW (w tym koszty leczenia chorób przewlekłych).

Cena nie zawiera:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów , kosztu lokalnych przewodników z językiem polskim, są dodatkowo płatne u pilota w kwocie ok. 120 €, wizy rosyjskiej płatne ok. 200 zł od osoby.

Drukuj program–> Petersburg