Obóz Neum

NAJPIĘKNIEJSZE PEREŁKI CHORWACJI Z WYPOCZYNKIEM W NEUM
NA WYBRZEŻU ADRIATYCKIM

Neum leży w Dalmacji między popularnym wśród polskich turystów kurortem Makarska i Dubrownikiem. Należy jednak do Bośni i Hercegowiny. To jedyny adriatycki port tego państwa, dlatego miasteczko nazywane jest często bośniacką bramą do Adriatyku. Jest to kurort latem tętniący życiem, przyciągający wielu turystów ze względu na położenie pozwalające na odwiedziny najpiękniejszych zabytków południowej Chorwacji.

Dzień 1
Wyjazd o godz: 8:00, przejazd przez Polskę, Słowację,
Węgry, nocny tranzyt w stronę Chorwacji.
Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do Plitwic, zwiedzanie Parku Narodowego Jeziora Plitwickie – niezwykły krasowy krajobraz utworzony przez kilkanaście jeziorek połączonych strumieniami, wodospadami i kaskadami. Przejazd do Neum , zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 – 10
Śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu. Plażowanie, gry i zabawy oraz wycieczki autokarowe do:
Dubrownik – pół dniowa wycieczka do miasta nazywanego „perłą Adriatyku”, założonego 1300 lat temu przez greckich uciekinierów z wyspy Epidaurus; zwiedzanie starej części Dubrownika: Brama Słupów, Placa, fontanna Onofrio, klasztor Franciszkanów, pałac Sponza, kościół św. Błażeja, katedra;
Korcula – wyprawa najpierw autokarem, potem statkiem na wyspę, na której urodził się jeden z najsłynniejszych podróżników świata: Marco Polo;
Ston – tam można poczuć się prawie jak w Chinach. Ston był ważną częścią republiki, ponieważ uzyskiwano tu sól z wody morskiej a mury miały chronić miasto i wytwórnię soli. 5,5 km murów i część umocnień, których zdobycie daję ogromną satysfakcję a widoki z góry – niezapomniane.
Dzień 11
Śniadanie, wykwaterowanie, obiad i wyjazd. Wizyta w Splicie – zwiedzanie starej części miasta w murach dawnego pałacu Dioklecjana – znanego prześladowcy pierwszych chrześcijan, jednej z największych i najwspanialszych budowli starożytności; stary ratusz, przykład stylu weneckiego. Krótki spacer po Trogirze – miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie: romańsko – gotycka katedra św. Wawrzyńca, gotycko-renesansowy pałac Clipiko, ratusz z XIV/XV w. Nocny tranzyt w stronę Węgier.
Dzień 12
Przyjazd do Budapesztu – całodzienny pobyt na basenach Aquarena. Po południu wyjazd do Polski.
Powrót nad ranem 13 dnia podróży.

Cena: 2095 zł/os.
Termin: 18.07. – 30.07.2018

Cena zawiera:
– Transport autokarem,
– 9 noclegów w Hotelu Zenit w Neum; 9 x śniadania, OBIADY i kolacje w formie bufetu,
– opieka kadry pedagogicznej, pilota oraz przewodników lokalnych,
– ubezpieczenie KL, NNW, opłatę TFG;

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: równowartość ok. 30 euro + ok. 4000 HUF (50 zł) na baseny na Węgrzech;
– napojów do obiadów i kolacji oraz posiłków w trakcie drogi.

UWAGA!!!
Na wyjazd do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny nie jest wymagany paszport, wystarczy dowód osobisty.

Drukuj program–>Neum obóz 2018