NI MA JAK LWÓW 2020

Termin: 17 – 19.04.2020

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych,  przejazd przez Zamość, Tomaszów Lubelski na granicę polsko-ukraińską  w Hrebennym. Przekroczenie granicy i przejazd w stronę LWOWA. Zwiedzanie miasta, zakwaterowanie i  … jednego z wieczorów (piątek lub w sobotę) spektakl w Tetrze Opery i Baletu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 

Śniadanie, dalsze zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym LWOWA: Wysokiego Zamku – panorama miasta, Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich.  Zwiedzanie Starego Miasta: Katedry Ormiańskiej, Kamieniczki w Rynku: Kamienica Sobieskich, Kaplica Boimów; Kościół Dominikański, w którym warto zajrzeć do każdej z chałup aby przenieść się w czasie duchem i ciałem, Browary Lwowskie – bo kto lwowskie piwo pije to 100 lat żyje.  

Nie ominie Państwa także możliwość wypicia kawy w słynnej  „Kopalni Kawy” – w największej lwowskiej kawiarni, poświęconej historii kawy we Lwowie. Tradycja picia kawy we Lwowie powstała  już w 1683 roku kiedy Jerzy Kulczycki przynosi tę nową modę z Wiednia. Od tego czasu Lwów został kawową stolicą całego regionu.   Dla łasuchów rajem będzie wizyta w Fabryce Czekolady  – sklepiku gdzie, czekoladę kupuje się na filiżanki, na sztyki, na kilogramy i w różnych formach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Czas na ostatnie zdjęcia i ostatnie zakupy. Wyjazd  ze Lwowa w kierunku granicy, przekroczenie granicy ukraińsko – polskiej.   Po drodze krótkie zwiedzanie ŻÓŁKWI – kościół katedralny św. Wawrzyńca z nagrobkami Sobieskich, renesansowy zamek z XVI w, rynek  Powrót w godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:

  • transport autokarem;
  • nocleg ze śniadaniem;
  • ubezpieczenie; pilot na całej trasie, podatek VAT

Cena nie zawiera

Obiadokolacji oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: ok. 30 zł oraz biletu do opery: 50 – 150 zł w zależności od dostępności