NADDUNAJSKIE STOLICE: WIEDEŃ – BRATYSŁAWA – BUDAPESZT

Dzień 1 
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Czech, do Morawskiego Krasu, wizyta w jednej z jaskiń krasowych, przejazd na obiadokolację i nocleg do Hodonina/Wiednia. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd w godzinach porannych do centrum Wiednia: Wzgórze Kahlenberg związane z Odsieczą Wiedeńską, Stare Miasto z katedrą Św. Stefana, Graben Str., Hoher Markt, Plac Am Hof; rezydencja cesarska – Hofburg (z zewnątrz); monumentalne budowle wokół Ringu: Opera, Plac Marii Teresy oraz muzea: Naturalne i Historyczne. Dalsze zwiedzanie gł. Z zewnątrz takich obiektów jak: Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, przejazd do Wiednia: zwiedzanie letniej rezydencji Habsburgów – Schonbrunn komnaty oraz piękny park oraz powozownie, Muzeum Techniki, dom Hundertwassera, dobra zabawa w najsłynniejszym wiedeńskim parku rozrywki – na Praterze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 4
Śniadanie, przejazd do Bratysławy – zwiedzanie stolicy Słowacji: Rynek z Ratuszem, Katedra, Zamek, Pałac Prezydencki. Przejazd do Budapesztu – obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, zwiedzanie Budapesztu: Plac Bohaterów oraz Zamek Vajdahunyad, Plac Koszuta, Parlament, kościół św. Stefana Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka, kościół Macieja, Brama Wiedeńska, Zamek Królewski, wzgórze Gellerta: panorama Budapesztu, cytadela austriacka , pomnik wolności, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. *Rejs stateczkiem po Dunaju.

Dzień 6
Śniadanie, przejazd do Szentendre – miasteczka artystów i sztuki, porównywanego do naszego Kazimierza Dolnego. Powrót do Lublina w godzinach wieczornych. W trakcie drogi – obiad na terenie Słowacji.

Propozycje zakwaterowania:
Hotel Panon w Hodoninie – www.panon.hotel.cz
Hodonin to miasteczko na terenie Czech – ok 90 km od centrum Wiednia usytuowany – czyli potrzeba ok. półtorej godziny aby dojechać do centrum stolicy Austrii. Hotel Panon niegdyś pracowniczy, dziś odnowiony i całkiem schludny, oferuje pokoje typu Studio: 2 + 3 ze wspólną łazienką. Jest przychylny grupom młodzieży ale niestety nie posiada zaplecza typu sala sportowa itp. Samo miasteczko także jest bardzo urokliwe i posiada nawet małe Zoo.

GASTHOF MAGISTER*** www.gasthof-magister.at
– rodzinny, typowy austriacki pensjonat prowadzony przez rodzinę w małej satelitarnej miejscowości Wiednia. Schludne pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami. Dobra domowa kuchnia!!! Do centrum Wiednia ok. 35 km.

POSTHOTEL LAABEN**** www.hotelpost-laaben.at
– z małym welles oraz miejscem, gdzie wieczorem można zorganizować disco lub inne zabawy grupie młodzieży.

Cena zawiera:
– transport autokarem; noclegi – wg tabeli w Wiedniu lub w Hodoninie
oraz 2 noclegi w Budapeszcie w hotelu Hunor (www.hunorhotel.com);
– wyżywienie wg programu (śniadania i obiadokolacje);
– pilot ze strony Biura;
– przewodnik lokalni w Wiedniu;
– podatek VAT- ubezpieczenie NW i KL

HOTEL/L.osób 30 – 35 os. 36 – 45 os. 45 i więcej
Hodonin w Czechach  – hotel 1159 zł/os. 1050 zł/os. 975 zł/os.
Gasthof w Austrii 1315 zł/os. 1199 zł/os. 1125 zł/os.
Wiedeń – hotel  3* 1370 zł/os. 1250 zł/os. 1179 zł/os.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – wg uznania oraz opłaty na tzw. Fundusz Gwarancyjny (nowy podatek na rzecz Marszałka danego województwa gwarantujący sprowadzenie osób będących za granicą w przypadku bankructwa biura, który teoretycznie obowiązuje od XI 2016r ale nie ma jeszcze szczegółowych rozporządzeń co do kwot).

Obok wielu atrakcji i muzeów, które są bezpłatne dla młodzieży do 18 lat, proponujemy ponadto płatne wejścia:
– Jaskinia Macocha wraz z kolejką ekologiczną ok. 200 Kc
– Schoenbrunn – tzw. Imperial Tour ok. 13 euro
– wejście na wieżę katedry św. Szczepana – ok. 2 euro
– rejs statkiem po Dunaju w Budapeszcie – ok. 6 euro
– muzeum marcepanu w Szentendre – ok. 900 HUF (15 zł)

Pobierz Program–> naddunajskie-stolice-6-dni