Medjugorie 2020

„Przychodzę do was jako Matka.
Przychodzę z otwartym Sercem, pełnym miłości do was – moich dzieci”

Najświętsza Maryja Panna

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

Termin:

26.09 – 04.10.2020

Pielgrzymka ma charakter modlitewny

Cena pielgrzymki: 1490/os. (cena może ulec zmianie, tylko w przypadku wzrostu kursu EUR powyżej 4,5 PLN)

Świadczenia:
Opieka duszpasterska, opieka pilota, przejazd komfortowym autokarem, ubezpieczenie KL i NW, fundusz gwarancyjny, 6 noclegów  w pensjonacie w Medjugorje, 2 noclegi po drodze, 8 śniadań i 7 obiadokolacji, wycieczki przewidziane w programie: (Vepric – „chorwackie Lourdes”, Makarska – kilka godzin nad morzem, dla chętnych wodospady Kravica), opłata za tłumaczenie symultaniczne podczas nabożeństw i spotkań.

Uwaga! Obowiązek przeprowadzenia testów na koronawirusa.

25 września, po 16 tej (piątek) wszyscy uczestnicy będą musieli przeprowadzić test. Dokładne informacje o miejscu i czasie przeprowadzenia testu przekażemy telefonicznie. Od momentu przeprowadzenia testu będziemy mieli 48 godzin na przekroczenie granicy.

Program:

Dzień 1
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry.
Obiadokolacja i nocleg w pólnocnej Chorwacji.
Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie z noclegu i przejazd do Medjugorie.
Zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w wieczornyn bloku modlitewnym.
Dzień 3 – 7:

Czas w Medjugorje najczęściej spędzamy bardzo intensywnie zarówno pod względem duchowym jak i fizycznym. Cały nasz pobyt, od początku do końca, staramy się zanurzyć w osobistej modlitwie sercem. Podczas całego pobytu w Medjugorje uczestniczymy we wszystkich dostępnych planowanych i nieplanowanych wydarzeniach. Staramy się wypełnić cały czas duchowymi treściami tak, aby w pełni doświadczyć prawdziwego charyzmatu Medjugorje. Oczywiście każdego dnia uczestniczymy we Mszy Świętej i tzw. programie wieczornym przy kościele.

W ciągu pielgrzymki przynajmniej raz wspólnie idziemy na górę Krizevac (Droga Krzyżowa) oraz na Wzgórze Objawień (Różaniec). W ciągu wyjazdu jest również możliwość osobistego nawiedzania wszelkich miejsc modlitwy. W miarę możliwości spotykamy się razem na modlitwie również w hotelu. Kapłan, który nam przewodniczy prowadzi wtedy modlitwy o przebaczenie i uzdrowienie i namaszcza każdego olejem św. Szarbela, który przywieźliśmy z pielgrzymki do Libanu. Z uwagi na to, że wiele spotkań ma charakter spontaniczny, dokładny program każdego dnia podawany jest dopiero dzień wcześniej. Trzeba pamiętać, że ostatecznym Reżyserem każdego pobytu w Medjugorje jest nasza Mama i jak do tej pory nigdy nie byliśmy zawiedzeni.

Jeżeli pielgrzymka obejmuje 2 dzień miesiąca uczestniczymy w comiesięcznym objawieniu się Królowej Pokoju Mirjanie Soldo pod niebieskim krzyżem.

W dogodnym czasie jedziemy do kościoła w miejscowości Tihalina (ok. 30 km od Medjugorje), w którym znajduje się figura, która zdaniem widzących, najbardziej przypomina wygląd Matki Bożej. Wybranego dnia wszyscy, obowiązkowo jedziemy do tzw. chorwackiego Lourdes oraz na kilka godzin nad morze. Z wycieczki nad morze, z uwagi na wymogi związane z przekraczaniem granicy, nikt nie może zrezygnować.

Wedle uznania, ostatniego dnia przed wyjazdem,  po programie wieczornym, niektóre osoby spontanicznie idą pod figurę Matki Bożej na Wzgórzu Objawień, pod figurę przed kościołem albo nawet na Krizevac i spędzają tam część nocy na osobistej modlitwie.

Dzień 8
Śniadanie i wykwaterowanie, przejazd na północ Chorwacji lub na Węgry, nocleg tranzytowy.

Dzień 9
Śniadanie, wykwaterowanie i powrót do Polski.

Wymagany ważny dowód osobisty lub paszport!

Więcej informacji duchowych  na temat Medjugorie oraz pielgrzymek do tego miejsca, osób które prowadzą powyższe pielgrzymki, możecie Państwo znaleźć na stronie: dobrapielgrzymka.pl