Medjugorie oraz Perły Chorwacji

PIELGRZYMKA + ZWIEDZANIE

 

Dzień 1

Wyjazd w godzinach rannych, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry, przejazd do hotelu już na terenie Chorwacji, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2    

Śniadanie, dalszy przejazd przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, w  godzinach popołudniowo – wieczornych przyjazd do Medjugorje, które w ostatnich latach jest celem wielu pielgrzymek wiernych, ze względu na trwające do dnia dzisiejszego objawienia. Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja, nocleg;

Dzień 3

Śniadanie, pobyt w Medjugorie: góra objawień, Kriżewac – droga krzyżowa, uczestnictwo w nabożeństwach, czas wolny na indywidualną modlitwę, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do MOSTARU – uroczego miasteczka, w którym przeplatają się trzy wyznania. Krótka wizyta przy Wodospadach Krawica, przejazd do Neum na wybrzeże Morza Adriatyckiego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień 5

Śniadanie, przejazd do DUBROWNIKA, nazywanego „perłą Adriatyku”,

miasta założonego 1300 lat temu przez greckich uciekinierów z wyspy Epidaurus; zwiedzanie starej części Dubrownika: Brama Słupów, Placa, fontanna Onofrio, klasztor Franciszkanów, pałac Sponza, kościół św. Błażeja, katedra, pałac Rektorów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie; przejazd przez VEPRIC – chorwackie Lourdes, do SPLITU – zwiedzanie starej części miasta w murach dawnego pałacu Dioklecjana – znanego prześladowcy pierwszych chrześcijan, jednej z największych i najwspanialszych budowli starożytności; stary ratusz – to przykład stylu weneckiego; przejazd do TROGIRU: miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie: romańsko – gotycka katedra św. Wawrzyńca, gotycko-renesansowy pałac Clipiko, ratusz  z XIV/XV w.; przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicach Gospic.

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Parku Narodowego  Jeziora Plitwickie – niezwykły krasowy krajobraz utworzony przez kilkanaście jeziorek połączonych strumieniami, wodospadami  i kaskadami. Wieczorem zakwaterowanie i obiadokolacja w okolicach Ludbregu – miejsca cudu eucharystycznego.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterownie i przejazd do Polski, powrót w późnych godzinach wieczornych.

 

Termin: 28.04. – 05.05.2018

Cena: 1 899,- zł/ os.

 

CENA ZAWIERA:

-transport autokarem (barek, video, klimatyzacja, WC);

-noclegi: hotele/ pensjonaty – pokoje z łazienkami

-wyżywienie: śniadania i obiadokolacje;

-opieka pilota; ubezpieczenie NW i KL.

 

CENA NIE ZAWIERA:

-biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, na ten cel należy przeznaczyć ok. 45 euro

-napojów do obiadokolacji

-dodatkowych, fakultatywnych atrakcji

 

UWAGA!!!  Na wyjazd do Bośni i Hercegowiny nie jest potrzebny paszport, wystarczy dowód osobisty ale musi być WAŻNY!!!!

Drukuj program: Medjugorie i Chorwacja św Józef V 2018