MAZURY – 3 dni

SOKÓŁKA – STOCZEK WARMIŃSKI GIETRZWAŁD – ŚWIĘTA LIPKA

Pielgrzymka śladami Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Dzień 1
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego. Nawiedzenie kolegiaty świętego Antoniego, msza święta i prelekcja o tym, co wydarzyło się w Sokółce w 2008 roku. Obiad. Przejazd do Mamerek, gdzie znajduje się jeden z najlepiej zachowanych w Polsce kompleks niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych. Zwiedzanie z przewodnikiem. Przejazd do hotelu. Nocleg.
Dzień 2
Śniadanie, wizyta w Twierdzy Boyen – będąca ważnym obiektem strategicznym tego regionu. Położona w zachodniej części Giżycka, na wąskim przesmyku między dwoma dużymi jeziorami mazurskimi – Kisajno i Niegocin lub: w Wilczym Szańcu – słynnej głównej kwatery Hitlera.
Nawiedzenie XIV wiecznej Bazyliki Mniejszej św. Jerzego w Kętrzynie– najlepiej zachowanej świątyni o charakterze obronnym na Mazurach. Przejazd do Stoczka Warmińskiego – zwiedzanie Sanktuarium Matki Pokoju, miejsca uwięzienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
Przejazd do Gietrzwałdu, który stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Msza Św. Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Świętej Lipki – jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia NM Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. Nawiedzenie sanktuarium oraz Msza Św. Przejazd do Mikołajek nazywanych Perłą Mazur lub Wenecją Północy. Spacer wzdłuż portu tej nieformalnej polskiej stolicy żeglarstwa, rejs stateczkiem turystycznym po jeziorze Śniardwy.
Powrót w godzinach wieczornych.

Cena: 770 zł/os (wraz ze wszystkimi atrakcjami)

Termin: 9-11.10.2020r.

Zakwaterowanie: Hotel***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, posiłki 2x dziennie (śniadania; obiadokolacje serwowane),

Cena zawiera:
– transport autokarem; – 2 noclegi z wyżywieniem: 2 x śniadania i 2 x obiadokolacja; – pilot na całej trasie; – rejs stateczkiem w Mikołajkach; – bilety do zwiedzanych obiektów; ubezpieczenie.

Drukuj program –> Mazury Pielgrzymka 3 dni X 2020