Lwów – weekend majowy

Ni ma jak LWÓW…

Dzień 1
Wyjazd ok. godz. 6:00,  przejazd przez Zamość, Tomaszów Lubelski na granicę polsko-ukraińską  w Hrebennym. Przekroczenie granicy i przejazd w stronę LWOWA. Po drodze krótkie zwiedzanie ŻÓŁKWI – kościół katedralny św. Wawrzyńca z nagrobkami Sobieskich, renesansowy zamek z XVI w, rynek. Przejazd do Lwowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 2  i  3
Śniadanie,  zwiedzanie z przewodnikiem LWOWA: Wysokiego Zamku – panorama miasta, Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich.  Zwiedzanie Starego Miasta: Katedry Ormiańskiej, Kamieniczki w Rynku: Kamienica Sobieskich, Kaplica Boimów; Kościół Dominikański, Galeria Obrazów, Skansen „Gaj Szewczenki”, w którym warto zajrzeć do każdej z chałup aby przenieść się w czasie duchem i ciałem, Browary Lwowskie – bo kto lwowskie piwo pije to 100 lat żyje.  Nie ominie Państwa także możliwość wypicia kawy w słynnej  „Kopalni Kawy” – w największej lwowskiej kawiarni, poświęconej historii kawy we Lwowie. Tradycja picia kawy we Lwowie powstała  już w 1683 roku kiedy Jerzy Kulczycki przynosi tę nową modę z Wiednia. Od tego czasu Lwów został kawową stolicą całego regionu.   Dla łasuchów rajem będzie wizyta w Fabryce Czekolady  – sklepiku gdzie, czekoladę kupuje się na filiżanki, na sztyki, na kilogramy i w różnych formach. W czasie wolnym warto zawitać galicyjskiej żydowskiej knajpie „Pod Złotą Podkową”. Restauracja odtwarza przytulność i ciepło prawdziwego żydowskiego mieszkania. Osobliwością menu tej restauracji jest nieobecność cen. Gość winien targować się z kelnerem co do ceny zamawianych dań i tyle na koniec zapłacić.
Jednego z wieczorów  spektakl w Tetrze Opery i Baletu. Co będzie grane – nie wiadomo jeszcze ;-). Spektakle trwają ok. 3 godz. v. Czas na zjedzenie posiłku na mieście. Nocleg. Czas na zjedzenie posiłku na mieście. Nocleg.

Dzień 4  
Śniadanie, Czas na ostatnie zdjęcia i ostatnie zakupy. Wyjazd  ze Lwowa w kierunku granicy, przekroczenie granicy ukraińsko – polskiej. Powrót w godzinach wieczornych.

Termin:  1 – 4.05.2019

Cena: 769 zł/os.

Cena zawiera: transport autokarem; hotel 3*, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w centrum Lwowa wyżywienie: 3 śniadania; ubezpieczenie; pilot na całej trasie; lokalni przewodnicy, podatek VAT

Cena nie zawiera: posiłków w czasie drogi, obiadokolacje we Lwowie, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: ok. 30 zł oraz biletu do opery: 40 – 80 zł w zależności od spektaklu i miejsca.

 Drukuj program –> Lwów 4dni Weekend Majowy 2019