Obóz młodzieżowy w Hiszpanii

PARYŻ – CARCASSONNE – FIGUERES – BARCELONA – NICEA – MONACO – WENECJA

TERMIN: 5 – 17.07.2015

DZIEŃ 1
Wyjazd w godzinach rannych, przejazd przez Polskę, Czechy i Niemcy;
DZIEŃ 2
Przyjazd do PARYŻA przed południem, zwiedzanie stolicy Francji. W trakcie zwiedzania obiad. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu F1 pod Paryżem, nocleg.
DZIEŃ 3 
Śniadanie, przejazd do centrum Paryża, zwiedzanie stolicy Francji, gorący posiłek, wieczorem wyjazd w stronę Hiszpanii.
DZIEŃ 4
W godzinach porannych przyjazd do CARCASSONNE, którego zabytkowa architektura stanowi największy  w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny.  Fortecę tworzą fortyfikacje – podwójny pierścień  wałów obronnych i 53 wież. Obwód wewnętrzny wznieśli  Wizygoci w VI wieku, natomiast zewnętrzny powstał  w połowie XIII wieku. Wewnątrz murów znajduje się  czworoboczny zamek obronny z XII wieku i romańsko-gotycki kościół St.Nazaire. Po ok. 1,5 godzinnym spacerze przejazd do Hiszpanii, do FIGUERES  –  katalońskiego miasteczka, w którym znajduje się Muzeum Salvadora Dali. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w CALELLI.
DZIEŃ 4 – 10
Pobyt na Costa Brava. Śniadania i obiadokolacje.W trakcie pobytu wycieczki/plener do takich miejsc jak:*BARCELONA – MONTSSERRAT –  świętą górę Katalończyków z XVI wieczną benedyktyńską bazylika, a w niej otoczony szczególnym kultem posąg Czarnej Madonny.) TOSSA (miasteczko z jedną z najpiękniejszych w Hiszpanii, średniowiecznych starówek i fortyfikacji obronnych z XII w.).
Dzień 11 
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Lazurowe Wybrzeże: malowniczą drogą Moyenne Corniche do MONACO; przejazd wzdłuż portu MONTE CARLO, ze słynnym kasynem. Nocny przejazd przez Włochy.
Dzień 12    
Przyjazd do WENECJI, przejazd tramwajem wodnym do centrum, zwiedzanie miasta położonego na ponad 130 wyspach:  Most Rialto, Plac i Bazylika św. Marka, Campanilla, Pałac Dożów, Most Westchnień. Powrót z wysp stateczkiem. Wieczorem wyjazd w stronę Polski
DZIEŃ 13
Przejazd przez Czechy i Polskę. Powrót w godzinach wieczornych.

ZAKWATEROWANIE W HISZPANII:    Hotel Mont Rosa***
Hotel położony w miejscowości Calella (ok. 200 m od centrum), ok. 40 km od Barcelony Zadbany obiekt 4-piętrowy (winda), oferuje 156 pokoi. Oficjalna kategoria hiszpańska ***. W centrum Calelli znajdują się liczne bary, restauracje i kawiarnie. Pokoje gustownie urządzone, z łazienką (WC, prysznic lub wanna). Klimatyzacja centralnie sterowana, ogrzewanie, TV Sat, radio, telefon.
Wyżywienie: śniadania (kawa, herbata, mleko, woda, soki z dystrybutorów w cenie) i obiadokolacje w formie bufetu (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne). Plaża piaszczysta, oddalona od hotelu ok. 75 m (przejście przez ulicę i tunel pod torami kolejowymi). Leżaki i parasole na plaży dodatkowo płatne (6-8 EUR/dzień). Do dyspozycji gości recepcja czynna całą dobę, sejfy (dodatkowo płatne), restauracja główna Mont Rosa z widokiem na morze, kawiarnia, drink bar, sala konferencyjna, dostęp do internetu (dodatkowo płatny!!!!), serwis sprzątający, punkt wymiany walut, informacja turystyczna, sala telewizyjna, ogród, taras słoneczny.  Basen (parasole i leżaki przy basenie hotelowym – bezpłatne). Witryna hotelu: www.montrosa.com

CENA: 2 395 zł/os.

CENA ZAWIERA: 
– transport autokarem ( klimatyzacja, WC, barek, video, 2 kierowców);  noclegi i wyżywienie wg programu, opieka wychowawców oraz  pilota na całej trasie;  ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera: napojów do obiadokolacji, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz transportu miejskiego w Paryżu i Wenecji (ok. 60 euro), taksy klimatycznej w Hiszpanii (ok. 4 euro dla os. powyżej 16 l.)

 

Drukuj program –>