Karpaty Ukraińskie

Dzień 1
Wyjazd wczesnym rankiem, przejazd przez Zaleszczyki do Kołomyi – stolicy Pokucia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, przejazd do Kosowa – jarmark huculski, przejazd przez usytuowane w malowniczej okolicy górzystej, na pograniczu Bukowiny: Kuty – z piękną zabudową miejską z XVIII – XIX w., Jaremcze, które w okresie przedwojennym (w granicach Polski) było jednym z najpopularniejszych i najlepiej zagospodarowanych kurortów zimowych, nie ustępując popularnym w tym okresie Zakopanemu i Krynicy. Przełęcz Jabłońska zwana także Przełęczą Tatarską – 931 m n.p.m. Od najdawniejszych czasów wykorzystywana jako szlak handlowy znad Morza Czarnego na Węgry.19 września 1939 r resztki 10 Brygady Kawalerii w sile ok. 1,5 tys. żołnierzy, z kilkoma tankietkami, wobec agresji ZSRR na Polskę – otrzymały rozkaz wycofania się na Węgry na czele z płk. dypl. Stanisławem Maczkiem, przekroczyły granicę węgierską na Przełęczy Tatarskiej, po czym zostały internowane. Powrót do Kołomyi – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Truskawca, degustacja „Naftusi”, czas wolny. Przejazd do Drohobycza, miasto literackie, związane z osobą Brunona Schulza, największa na Kresach synagoga, kościół rzymskokatolicki. Przejazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, zwiedzanie Lwowa: Rynek, Ratusz, Kościół Dominikanów, Katedra Ormiańska; Opera Lwowska, Msza Święta w Katedrze Łacińskiej wyjazd do Polski, przez Żółkiew – rzut okiem na kościół św. Wawrzyńca, cerkiew, rynek i zamek Sobieskich.
Powrót w godzinach wieczornych.

Cena: 699,- zł /os. Termin: 16 -19.08.2018

Cena zawiera:
transport autokarem;
noclegi; wyżywienie: śniadania i obiadokolacje;
ubezpieczenie; pilot na całej trasie; podatek VAT

Cena nie zawiera: biletów wstępu oraz opłat za lokalnych przewodników

Uwaga!!!
Na wyjazd na Ukrainę konieczny jest PASZPORT!!!!!

Drukuj program –> Karpaty Ukraińskie VIII 2018