JORDANIA 7 DNI

DŻARASZ – AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – ZAMKI PUSTYNNE – PETRA – WADI RUM – EJLAT – MORZE CZERWONE

CENA: 2600 zł + 410 USD – wpłata zaliczki 800 zł przy rezerwacji

ZOSTAŁY TYLKO 4 WOLNE MIEJSCA

DZIEŃ 0 – Zbiórka uczestników w Lublinie ok. godz. 19:00,  a w Chełmie o godzinie 20:30. Przejazd na lotnisko w Krakowie.

DZIEŃ 1 – 4:50 – Odprawy bagażowo – paszportowe. 6.50 – wylot do Ammanu. 11:30 – przylot do Ammanu. Zwiedzanie Ammanu: pozostałości starożytnej Filadelfii- cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyńskich i arabskich budowli. Świątynia Herkulesa, kompleks pałacu Umajjadów z monumentalną salą audiencyjną. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 Śniadanie. Przejazd do Jerash (starożytnej Gerazy, jednego z miast Dekapolis, zwanego „miastem tysiąca kolumn”). Zwiedzanie hipodromu, cardo, teatru i innych atrakcji archeologicznych. Następnie przejazd do Madaby: dawnego centrum mozaikarstwa, nawiedzenie cerkwi św. Jerzego ze słynną mapą mozaikową krajów biblijnych. Wjazd na Górę Nebo, skąd Mojżesz pokazał Izraelitom Ziemię Kanaan. Powrót do hotelu w Ammanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w głąb pustyni, w kierunku granicy z Arabią Saudyjską. Zwiedzimy mniej znaną twarz Jordanii – Zamki Pustynne – przez wieki służyły jako bezpieczna przystań dla karawan przemierzających półwysep arabski. Odwiedzimy Qasr al.-Karaneh, Qasr Amrah i Qasr Azraq. W tym ostatnim miejscu przez kilka miesięcy miał swoją bazę T.E. Lawrence – czyli słynny Lawrence z Arabii, inspirator arabskiej emancypacji i stworzenia niepodległych państw Bliskiego Wschodu. Powrót do Ammanu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Petry – całodniowe zwiedzanie słynnego Miasta Nabatejczyków, jednego z Nowych Cudów Świata: Siq (wąwóz wejściowy do Petry), Skarbiec, Świątynia, kościół z mozaikami. Zakwaterowanie w okolicach Petry, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na jedną z piękniejszych pustyń świata – Wadi Rum. Miejsce to jest znane z filmu „ Lawrence z Arabii”. Przejazd samochodami terenowymi wśród skał i wydm, których fantazyjne formy mienią się kolorami w zależności od pory dnia i oświetlenie słonecznego. Przejazd do hotelu w okolicach Akaby, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Morzem Czerwonym. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7 Śniadanie, przejazd do Izraela. Zwiedzanie unikatowego Oceanarium w Ejlacie. Przejazd na lotnisko w Ejlat. Wylot do Warszawa – Modlin 21:00 Przylot do Warszawy o godzinie 00.25. Transfer uczestników do Chełma. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

przelot Kraków – Amman; Eilat Ramon – Warszawa Modlin z bagażem podręcznym: 2 szt.,
6 noclegów w hotelach ***/**** w pokojach 2/3-osobowych, 6 śniadań i 6 kolacji,
transport klimatyzowanym autokarem na miejscu, opiekę pilota, usługi przewodnickie,
ubezpieczenie (KL 30 000 Euro, NNW 15 000 zł), obowiązkowa dopłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 15 zł, opłaty wjazdowe do miast, parkingi, wstępy do zwiedzanych obiektów, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej oraz zwiedzanie w systemie tour audio guide.

CENA NIE ZAWIERA: bagażu rejestrowanego, ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (900 zł), dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej, oraz od następstw chorób przewlekłych.