IZRAEL

ŚLADAMI JEZUSA CHRYSTUSA
Betlejem – Nazaret – Tabgha – Jezioro Genezaret – Jerycho – Getsemani – Wzgórze Syjon – Betania – Ein Karem – Jerozolima

DZIEŃ 1 Środa 26.06.2019
Zbiórka o godz. 3:30 rano na lotnisku w Świdniku, odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Izraela. Przylot na miejsce o 10:25. Przejazd do Betlejem. Wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie Mlecznej. Po południu przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.
DZIEŃ 2 Czwartek 27.06.2019
Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny i akwedukt) – miejsca ściśle związanego z Herodem. Nawiedzenie Klasztoru Stella Maris na Górze Karmel (wspomnienie proroka Eliasza, historia Karmelitów i szkaplerza). Panorama współczesnej Hajfy – Ogrody Bahajskie. Przejazd do Nazaretu, odwiedziny w Bazylice Zwiastowania Pańskiego, oraz w kościele św. Józefa. Następnie wizyta w Kanie Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa).
Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.
DZIEŃ 3 Piątek 28.06.2019
Śniadanie. Rejs łodzią po jeziorze Galilejskim, przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw – wspomnienie Kazania na Górze. Wizyta w Tabgha – przejście do Kościoła Prymatu Piotra, oraz Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb. Następnie wizyta w Kafarnaum – w mieście chrystusowym. Po południu Góra Tabor (wjazd na szczyt specjalnymi busikami do Kościoła Przemienienia Pańskiego). Powrót do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.
DZIEŃ 4 Sobota 29.06.2019
Śniadanie. Przejazd do Betanii (wizyta w kościele Marii, Marty i Łazarza, oraz Grobie Łazarza), przejazd do Jerycho – najstarszego miasta na świecie. Panorama Góry Kuszenia. Przejazd koło Drzewa Sykomory – wspomnienie Zacheusza. Następnie wizyta nad Rzeką Jordan (odnowienie przyrzeczeń sakramentu Chrztu Świętego), oraz wypoczynek nad Morzem Martwym (kąpiel). Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 5 Niedziela 30.06.2019
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy (Góra Oliwna: Ogród Oliwny i Kościół Wszystkich Narodów, Pater Noster, Panorama starego miasta Jerozolimy, Dominus Flevit; i Góra Syjon: odwiedziny w Wieczerniku, oraz w Kościele Zaśnięcia NMP.), przejście do Kościoła Gallicantu. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 6 Poniedziałek 1.07.2019
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem (miejsca narodzin Jana Chrzciciela, oraz nawiedzenia św. Elżbiety).
Transfer do Yad Washem – Muzeum upamiętniające holokaust. Przejazd koło, Knesetu (współczesnego parlamentu izraelskiego). Czas wolny na zakupy w Betlejem. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 7 Wtorek 2.07.2019
Śniadanie. Jerozolima. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa zakończona wizytą w Bazylice Grobu Pańskiego i na Golgocie. Spacer do kościoła św. Anny i pod Ścianę Płaczu uliczkami starego miasta. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie, wylot o godz. 21:15, przylot do Lublina o północy.

CENA: 3 690 zł/os. TERMIN: 26.06. – 2.07.2019

Cena dla dzieci do 12 roku życia z obojgiem rodziców w pokoju: 2 790 zł/os.
CENA ZAWIERA:
– bilety lotnicze, transport komfortowym autokarem z WiFi na pokładzie
– hotele 3*/4*/5* w opcji HB w pokojach 2,3,4 osobowych (program podstawowy)
– wszystkie bilety wstępu według standardowego programu, czapki, mapki, certyfikaty i zdjęcie dla każdego pielgrzyma
– jedna butelka wody dziennie na osobę; rezerwacje mszy świętych według programu, ostatnia pożegnalna kolacja poza hotelem
– ubezpieczenie NNW i KL oraz opłata za TFG

CENA NIE ZAWIERA:
– napiwków obligatoryjnych (dla kierowców i lokalnych przewodników – około 5 USD od osoby dziennie)
– systemu audio guide, dla chętnych – dodatkowej dopłaty do pokoju jednoosobowego: 150 USD

Planując wycieczkę do Izraela – wiza na nic się zda, jeśli ktoś chce na ten sam paszport wjechać do Libanu czy Syrii. Osoby mające w paszporcie stempel izraelskich służb granicznych nie zostaną wpuszczone do żadnego z powyższych krajów. Czy możliwy jest wjazd do Izraela z wizą irańską, libańską, egipską, z Maroka oraz z Turcji, a także innych krajów muzułmańskich? Wszystko zależy w tym momencie od izraelskich służb granicznych. W sytuacji, gdy stemple w paszporcie wzbudzą ich podejrzenia, właściciel dokumentu zostaje przesłuchany. Czas trwania tych procedur jest różny – od kilkunastu minut do paru godzin. Najkrócej trwa weryfikacja osób, które nie po raz pierwszy przyjeżdżają do Izraela.

Drukuj program –>Izrael pielgrzymka VI 2019