HISZPANIA  obóz młodzieżowy 2019

Oraz… MEDIOLAN – BARCELONA – MONTSSERRAT – TOSSA  – MONACO –GARDALAND

Dzień 1
Zbiórka o godz. 3:45 – parking przy stadionie Arena na ul. Krochmalnej. Wyjazd o godz. 4:00,  przejazd przez Polskę, Czechy Austrię i Włochy: obiadokolacja i nocleg w okolicach Tarvisio.

Dzień 2
Śniadanie, przejazd do MEDIOLANU, który jest drugim co do wielkości miastem Włoch, pełniącym funkcję koła napędowego włoskiej gospodarki, nie jest podobny do żadnego innego miasta we Włoszech. Niemal całe jego życie kręci się wokół mody. Większość najsłynniejszych projektantów i domów mody ma tutaj swoje siedziby. To także miasto pełne wspaniałych zabytków, z których warto wymienić chociażby wspaniałą mediolańską katedrę. Rocznie odwiedza ją przeszło 4 mln. turystów. Wieczorem wyjazd w stronę Francji.

Dzień 3
Dalsza droga wzdłuż Lazurowego Wybrzeża, Zatoki Liońskiej. Przejazd do Hiszpanii, do:  FIGUERES  –  katalońskiego miasteczka, w którym znajduje się Muzeum Salvadora Dali, wizyta w  muzeum. Dojazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 4 – 9
Śniadania i obiadokolacje.  W trakcie pobytu wycieczki do takich miejsc jak:
BARCELONA – stolica Katalonii; możliwość zwiedzania Stadionu FC Barcelona – Camp Nou (bilet grupowy ok. 20 euro); MONTSSERRAT –  świętą górę Katalończyków z XVI wieczną benedyktyńską bazylika, a w niej otoczony szczególnym kultem figury Czarnej Madonny. TOSSA (miasteczko z jedną  z najpiękniejszych w Hiszpanii, średniowiecznych  starówek i fortyfikacji obronnych z XII w.).

Dzień 10
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Lazurowe Wybrzeże: malowniczą drogą Moyenne Corniche do Monaco; przejazd wzdłuż portu Monte Carlo, ze słynnym kasynem. Nocny przejazd przez Włochy.

Dzień 11
W godzinach porannych przyjazd do GARDALANDU, jednego z najlepszych włoskich parków rozrywki. Całodzienna zabawa w parku, wieczorem wyjazd w stronę Polski. (śniadanie i obiadokolacja w formie suchego prowiantu).

Dzień 12
Przejazd przez Czechy i Polskę. Powrót w godzinach popołudniowych.

ZAKWATEROWANIE W HISZPANII   hotel ***  na Costa Brava lub Costa Maresme – w jednym z nadmorskich kurortów – około 60 km od Barcelony.  Pokoje 3, 4 os.  z łazienkami,  posiłki 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje) w formie bogatego szwedzkiego stołu.

CENA: 2 495 zł/os.               TERMIN: 22.06. – 03.07.2019

CENA ZAWIERA:
* transport mniejszym autokarem ( klimatyzacja, barek, video, 2 kierowców);  noclegi i wyżywienie wg programu.
* Opieka wychowawców, pilota na całej trasie;  ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i taksy klimatycznej w Hiszpanii (ok. 60 euro), wstępu na Camp Nou: ok. 20 euro/os., napojów do obiadokolacji.

Drukuj program –> Hiszpania Obóz VI 2019