Grecja

Dzień 1
Zbiórka o godz. 3:30, pakowanie, Wyjazd o godz. 4:30, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry do Serbii.
Obiadokolacja i nocleg w okolicach Novego Sadu lub Belgradu (Serbia).
Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Grecji, przejazd do Kalambaki, w trakcie drogi krótki postój w Dolinie Tembi gdzie znajduje się kościółek wykuty w skale z cudowną ikoną św. Paraskwei oraz źródło Afrodyty, obiadokolacja i nocleg w Kalambace u stóp Meteorów.
Dzień 3
Śniadanie, zwiedzanie Meteorów – najsłynniejszych greckich klasztorów oraz wizyta w pracowni ikon, dalsza droga na południe Grecji. Obiadokolacja i nocleg na Półwyspie Peloponez w uroczej, nadmorskiej miejscowości – Tolo.
Dzień 4
Śniadanie, zwiedzanie antycznego Koryntu: dorycka świątynia Apollina, rzymska fontanna Pejrene oraz Bema – mównica, z której nauczał św. Paweł. Przejazd do stolicy Grecji, zwiedzanie Aten – stolicy Grecji: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Panteonu, Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Ertechtejon ze słynnym krużgankiem, Muzeum Akropolu, Odeon, Wieża Wiatrów, świątynie Zeusa Olimpijskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, spacer po Place. Powrót na obiadokolację i nocleg do Tolo.
Dzień 5
Śniadanie, Przejazd do Myken: Lwia Brama, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona. Przejazd do Epidauros: Teatr zbudowany w IV w. p.n.e. Zwiedzanie Nafplion – pierwszej stolicy nowożytnej Grecji. Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 6 
Śniadanie, dzień wolny, możliwość skorzystania z rejsu* po okolicznych wysepkach, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7
Śniadanie, przejazd do Ossios Lukas (klasztor św. Łukasza) położonego na stokach górskiego masywu Helikon. Został założony na początku X wieku przez pustelnika, bł. Łukasza ze Stiri. Jego relikwie do dziś przechowywane są w klasztornej świątyni. Zwiedzanie Delf: sanktuarium Apollona i teatr. , Przejazd przez Termopile gdzie w 480 p.n.e. została stoczona słynna bitwa między koalicją Greków pod przywództwem Sparty a wojskami perskimi: Przy drodze przecinającej wąwóz stoi posąg króla Sparty, Leonidasa, na wzgórzu, na którym bronili się Spartanie, znajduje się tablica upamiętniająca bitwę z wyrytym epigramem Simonidesa: „Przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym, jej syny. Prawom jej do ostatniej posłuszni godziny”. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8
Śniadanie, przejazd na północ, obiadokolacja i nocleg na terenie Serbii.
Dzień 9
Śniadanie, przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Zadzwoń i zapytaj o cenę

Świadczenia zawarte w cenie:
-transport autokarem;
-8 noclegów w hotelach/pensjonatach; wyżywienie: 8 x śniadania i 8 x obiadokolacje;
-pilot, przewodnik w Atenach, ubezpieczenie KL i NNW

Uwaga!!!! Na wyjazd wystarczy dowód osobisty, paszport nie jest obowiązkowy!!!
Bilety wstępu: ok. 80,- euro dodatkowo płatne.

Drukuj program: Grecja 9 dni VI 2018