GRECJA – RIWIERA OLIMPIJSKA

 

WAKACJE W KOLEBCE NASZEJ CYWILIZACJI

GRECJA – RIWIERA OLIMPIJSKA


Dzień 1:
Wyjazd o godz. 5:00  z Polski. Przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Obiadokolacja i nocleg w Belgradzie.

Dzień 2:grecja riviera olimpijska
Śniadanie, przejazd przez Serbię, Macedonię do Grecji. Wieczorem przyjazd na Riwierę Olimpijską. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3- 8:
Wypoczynek i realizacja programu:
odpoczynek nad Morzem Egejskim (plaża, poznawanie lokalnej kultury, obyczajów, kuchni, nauka greckiego tańca syrtaki „Grek Zorba”.
W trakcie pobytu wycieczka autokarowa: do Thessalonik, stolicy Macedonii – jednego z 13 regionów geograficznych Grecji. Thessaloniki to kolebka epoki bizantyjskiej w Europie, miejsce napisania listów Świętego Pawła do Tessaloniczan. Spacer do placu Arystotelesa z pomnikiem Arystotelesa, Kościół Agia Sofia. Rejs Pirackim Statkiem wzdłuż Zatoki Salonickiej.

Meteory – zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych „wiszących klasztorów” malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Po drodze postój w przepięknym wąwozie Tembi – odwiedzimy źródełko Afrodyty, w której wg wierzeń starożytnych Greków odmłodzimy się.  Starożytne miasto Dion – wykopaliska u stóp masywu Olimpu (zwiedzanie połączone z zabawą w archeologa) lub wycieczka do Litochoro i spacer wąwozem Enipeas do tzw. wanny Afrodyty i wodospadów Zeusa.

Dzień 9:
Śniadanie, pakowanie,  wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną przez Macedonię i Serbię. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy na terenie Serbii.

Dzień 10:
Śniadanie. W godzinach porannych przyjazd do Polski. Powrót późnych godzinach wieczornych.

 Termin: 8 – 17.07.2019             cena: 1 995,-zł/os.

Zakwaterowanie w hotelu: ORFEAS BLUE RESORT – PARALIA KORINOU

http://www.orfeas-hotels.gr/orfeas_blue.aspx Hotel położony w miejscowości Paralia Korinos, 3 km od centrum Paralii. Usytuowany w spokojnej okolicy przy plaży. Pokoje wyposażone w łazienkę, suszarkę do wlosow, telefon, WiFi, radio, telewizję satelitarną, klimatyzację, mini bar, sejf oraz balkon z pięknym widokiem na morze lub góry.  Do dyspozycji gości:  basen, parasole i leżaki przy basenie,  beach bar, kort tenisowy, boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki, siatkówka plażowa, plac zabaw dla dzieci, mini teatr.

Cena zawiera:
transport autokarem; 7 noclegów, wyżywienie 3 x dziennie w Grecji, 2 noclegi w Belgradzie ze śniadaniem i obiadokolacją,  pilot oraz opieka pedagogiczna, 3 wycieczki w trakcie pobytu; ubezpieczenie KL i NNW, opłata za TFG, podatek VAT

Cena nie zawiera: napojów do obiadu i kolacji, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wyżywienia  w trakcie drogi.  Na bilety wstępu potrzeba ok. 30 euro

Drukuj program –> Grecja Riviera Obóz2019