Grecja – obóz młodzieżowy/wczasy 2020

Dzień 1
Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd przez Słowację i Węgry, przyjazd do BELGRADU, stolicy Serbii, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2
Śniadanie, dalsza droga do Grecji przez Serbię i Macedonię, przyjazd do hotelu w Kalambace, obiadokolacja i nocleg u stóp Meteorów.
Dzień 3
Śniadanie, objazd klasztorów zawieszonych w Niebie: Meteorów – zwiedzanie jednego z najsłynniejszych greckich klasztorów – Megameteoru, wizyta w Pracowni Ikon, gdzie można zobaczyć jak pisze się ikony oraz zakupić pierwsze pamiątki. Przejazd na południe Grecji, do hotelu w Tolo, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4 – 8
Pobyt w Tolo, w trakcie pobytu 2 wycieczki autokarowe:
1.Ateny – stolicy Grecji: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Panteonu, Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Ertechtejon ze słynnym krużgankiem, Muzeum Akropolu, Odeon, Wieża Wiatrów, świątynie Zeusa Olimpijskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, przejazd przez: Kanał Koryncki,
2.Mykeny, gdzie rozwinęła się najstarsza greckojęzyczna kultura: Lwia Brama, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona. Przejazd do Epidauros: gdzie obok pozostałości starożytnego uzdrowiska, znajduje się teatr zbudowany przez Polikleta Młodszego w IV w. p.n.e. Zwiedzanie Nafplion – pierwszej stolicy nowożytnej Grecji.
Dzień 9
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Macedonii, obiadokolacja i nocleg w Ohrydzie, nad jeziorem Ohrydzkim, najstarszym jeziorem w Europie, które określa się często mianem: „muzeum żywych skamelin” ponieważ znajduje się w nim ponad 200 gatunków organizmów niemal nie zmienionych od trzeciorzędu. Jezoro od 1979 roku wpisane jest na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Dzień 10
Śniadanie, zwiedzanie Ohrydy – miasto 365 kościołów, z piękną twierdzą na wzgórzu oraz teatrem z okresu hellenistycznego. Rejs statkiem po jeziorze do zabytkowego klasztoru św. Nauma, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 11
Śniadanie, wykwaterowanie, wizyta w Skopji – stolicy Macedonii, miasta pełnego pomników, usytuowanego nad rzeką Wardar, przez którą przerzucony jest stary kamienny most zbudowany w czasach tureckich i łączący współczesne miasto ze starą dzielnicą osmańską. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy w Serbii.
Dzień 12
Śniadanie, wyjazd w stronę Polski, powrót w późnych godzinach wieczornych.

Termin: 27.06. – 8.07.2020 

Cena: 2295 zł/os* Cena promocyjna obowiązująca przy zapisach do 15.02.2020.

Cena regularna: 2395 zł/os.

Zakwaterowanie w Grecji: Hotel Esperia 3* w Tolo na Pelopnezie, położony ok. 50 m od plaży. Pokoje 3,4 osobowe z łazienkami. Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Strona hotelu: www.esperia-hotel.gr

Cena zawiera:
– transport autokarem; 2 noclegi tranzytowe w Serbii; 2 noclegi w Ohrydzie, 6 noclegów w Tolo; śniadania i obiadokolacje; wycieczki zawarte w programie – oraz obowiązujące młodzież opłaty za bilety wstępu do proponowanych obiektów*; opiekę kadry pedagogicznej, pilota i przewodników lokalnych; opłatę TFG i podatek VAT; ubezpieczenie KL i NNW;

*Cena dla młodzieży uczącej się, osoby dorosłe muszą pokryć koszty biletów w Atenach, Epidauros, Mykenach i w Nafplio: ok. 50 euro

Drukuj program –> GRECJA obóz młodzieżowy 2020