EGER – EGERSZALOK

wino w beczceWeekend integracyjny na Węgrzech… Węgierski Gulasz, Czardasz, Wino i Spa!!!

EGER – miasto położone między malowniczymi pasmami gór Màtra i Bük, na północny wschód od Budapesztu, jest jednym z ulubionych miejsc wycieczkowych na Węgrzech. Eger to przede wszystkim piękne kamienice i zabytki pochodzące z okresu baroku i z czasów tureckich. Na średniowiecznym zamku, Istvàn Dóbo i jego wojownicy opierali się najazdowi tureckiemu. Do dziś Węgrzy czczą te wydarzenia jako symbol bohaterstwa narodowego. W Egerze znajduje się klasycystyczna katedra, druga co do wielkości świątynia na Węgrzech. Eger i okolice od wieków znane są z uprawy winnej latorośli i produkcji wina Egri Bikaver. Miasto słynie również z kompleksu basenów z wodami termalnymi bogatymi w sole wapnia, magnezu i siarki. Kąpiel w tych wodach działa leczniczo przy chorobach reumatycznych, a także chorobach układu nerwowego i niedokrwistości. W kompleksie znajdują się również baseny pływackie o wymiarach olimpijskich.

Dzień 1 piątekEger_uliczka
Wyjazd w godzinach popołudniowych. Przejazd na Węgry do Egerszalok. Obiadokolacja w pobliskiej restauracji lub po drodze w zależności od godziny*, nocleg. (możliwość zorganizowania grilla – we własnym zakresie na terenie pensjonatu).

Dzień 2 sobota
Śniadanie. Przejazd do Egeru: zwiedzanie: Bazylika, Liceum, Plac eger-minaretDobo, Kościół Braci Mniejszych, Ratusz, Zamek – bilet wstępu ok. 900 HUF (ok. 15 zł) , Minaret – wejście dla chętnych ok. 500 HUF (8 zł) . Pobyt na basenach w Egerze lub w okolicy. Powrót do Egerszalok, chwila przerwy na przebranie. Obiadokolacja. Przejazd do Doliny Pięknej Pani – raj dla miłośników wina. Największe i najpopularniejsze skupisko piwniczek wydrążonych w tufowym wzgórzu. Powrót do pensjonatu (wieczorek taneczny w piwnicach gospodarzy), nocleg.

Eger_baseny2Dzień 3 niedziela
Śniadanie, spacer na baseny do Resortu Saliris, (Spa o powierzchni 1 900 m² obejmuje kryty i odkryty basen, basen termalny, wannę z hydromasażem, zjeżdżalnię dla dzieci i wiele innych atrakcji, http://salirisresort.hu/sodomb-es-a-kutak . Obiad. Wizyta w winnicy i degustacja win naszych gospodarzy.
Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach nocnych.

Cena od : 599,- zł/os.

Cena zawiera:
transport autokarem; 3 noclegi w Egerze/Egerszolok – hotel/Pensjonat 3*, pokoje 2 3 i 4 osobowe z łazienkami; wyżywienie: 2 śniadania, 3 obiadokolacje w hotelu; pilot; ubezpieczenie; podatek VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do muzeów i na baseny termalne !!!

Zakwaterowanie: kameralny pensjonat polskojęzyczny położony jest w miejscowości Egerszalók w Północnej części Węgier 5km od centrum Egeru. Posiada on własna piwnicę ze sklepem „Wino & Lawenda” z węgierskimi winami. Proponujemy dla Państwa noclegi w pokojach o wysokim standardzie. Każdy pokój jest z pełnym węzłem sanitarnym. Pokoje są z ekologiczna ścienna klimatyzacja / bardzo polecane dla alergików/ za która nie pobieramy dodatkowych opłat. Niektóre pokoje posiadają aneksy kuchenne. W każdym pokoju jest czajnik i lodówka, TV, wygodny ogród z paleniskiem, gilem i placem zabaw dla dzieci i taras wpoczynkowy z altaną jest do dyspozycji gości.

POBIERZ PROGRAM–> egerszalok-3-dni-oferta-dla-firm-2017