DOOKOŁA RUMUNI W 9 DNI

Z WYPOCZYNKIEM NAD MORZEM CZARNYM

sinasuaraPołożony w Rumunii Siedmiogród, nazywany również Transylwanią, jest wciąż jednym z najbardziej tajemniczych regionów turystycznych Europy. Siedem miast, od których pochodzi jego nazwa, czyli Kluż-Napokę, Sybin, Braszów, Sighisoarę, Bystrzycę, Sebesz i Mediasz, założyli tu siedem wieków temu osadnicy sascy, tworząc wraz z miejscowymi Rumunami, Węgrami, Cyganami wielobarwny i wielokulturowy tygiel. Dzisiaj jego pozostałością są niepowtarzalne, zabytkowe miasteczka wyglądające jak przeniesione z bajki oraz rzadko spotykane na świecie warowne kościoły i chłopskie zamki. A to tylko początek tej wspaniałej przygody, spotkania z Rumunią….

Dzień 1
Wyjazd o godz. 4:00. Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry. Wieczorem przyjazd do Oradei – wieczorny spacer po centrum: ratusz, katedra, Kościół Księżycowy, Pałac Biskupa. Zakwaterowanie w Hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2
Śniadanie, przejazd do Cluj Napoca – jednego z większych miast Rumunii, zwiedzanie: kościół św. Marcina, Dom Korwina, katedra prawosławna, mury obronne z basztą. Przejazd do kopalni Soli w Turdzie – zwiedzanie wraz z pływaniem łódkami po słonym jeziorze położonym na dnie kopalni. Przejazd do Targu Mures, krótki spacer po miasteczku, przejazd do Signisoary – obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, zwiedzanie Sighisoary, która jest najpiękniejszym i najlepiej zachowanym średniowiecznym miastem w tej części Europy: Kościół na Wzgórzu, Kościół Mariacki, Wieża Zegarowa oraz dom, w którym urodził sie hrabia Drakula. Przejazd do Prejmer, gdzie znajduje się jeden z największych w południowo-wschodniej Europie kościół warowny wpisany na listę UNESCO. Przejaz do Brasova: starego grodu otoczonego w XV w. potężnymi murami. Spacer po starówce: rynek z okazałym Ratuszem, Baszta Tkaczy, Baszta Kowali, Brama Katarzyny, Dom Rady z XVw., gotycki „Czarny Kościół”, romański kościół św. Bartłomieja z XIII w., sobór prawosławny wzorowany na stambulskiej Hagia Sofii. Następnie przejazd do Zamku Draculi w Branie – wznieśli go w XV w. kupcy z Brasova. Jego głównym przeznaczeniem była kontrola traktu z Siedmiogrodu na Wołoszczyznę. Zbudowany na wysokiej skale zamek uderza niezwykle skomplikowaną bryłą. Wewnątrz zwiedzamy komnaty. Następnie spacer po rumuńskim targu. Przejazd do Przejazd do Hotelu w okolice Sinai. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 4
Śniadanie, zwiedzanie Peles – pałacu królewskiego zbudowanego przez pierwszego króla Rumunii Karola I, zwanego „Perłą Karpat”. Przejazd nad morze, do jednego z kurortów: Rumunii lub Bułgarii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5
Śniadanie. Czas wolny na plaży. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Konstancy, przejazd do stolicy Rumunii – Bukaresztu, zwiedzanie: Cerkiew Patriarchy, siedziba Patriarchy Rumuńskiego Cerkiew Prawosławna, Pałac Parlamentu, który jest drugim pod względem wielkości budynkiem na świecie. Następnie udajemy sie do Muzeum Wsi im. Dimitrie Gusti, gdzie możemy zobaczyć kolekcje budynków ze wszystkich regionów w Rumunii. Wieczorem uroczysta kolacja z programem folklorystycznym. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, wyjazd w kierunku północnym. Po drodze wizyta w najstarszym klasztorze w Rumunii – w Monastyrze Cozia. Przejazd doliną Aluty przez Przełom Czerwonej Wieży, który dawniej stanowił granicę miedzy Transylwania a Wołoszczyzna. Po południu zwiedzanie Sybinu: Mały i Duży Rynek, Pałac Bruckenthal, Kościół Ewangelicki most kłamców to tylko wybrane zabytki, które tworzą niepowtarzalna atmosferę miasta. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie, przejazd do XVIII wiecznej twierdzy – cytadeli Alba Julia, gdzie pochowany jest słynny siedmiogrodzki książe Jan Hunyadi. Zwiedzanie zamku obronnego w Calnic oraz ufortyfikowanej rezydencji królewskiej: Hunedoara. Przejazd na obiadokolację i nocleg na Węgry.
Dzień 9
Śniadanie. Przejazd przez Węgry, Słowację i Polskę. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Cena: 1675 zł/os

Cena zawiera:
– transport autokarem (2 kierowców, klimatyzacja, barek, DVD)
– 8 noclegów w hotelach 3* na terenie Rumunii
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje;
– uroczysta kolacja w Bukareszcie wraz z programem folklorystycznym
– pilot oraz przewodnicy lokalny,
– ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:
– napojów do obiadokolacji;
– biletów wstępu – na ten cel należy przeznaczyć ok. 50 euro

Dopłata do pokoju 1-os. 650 zł.

Uwaga!!!
Na ten wyjazd potrzebny jest jedynie dowód osobisty, paszport nie jest wymagany!!!

Drukuj program –> Rumunia 9 dni VIII 2018