GRECJA 9 DNI

RIWIERA OLIMPIJSKA – METEORY – ATENY – KORYNT – MYKENY – EPIDAUROS – NAFPLION – DELFY

Dzień 1
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, obiadokolacja i nocleg w okolicach Novego Sadu (Serbia).

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Grecji, nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

meteory

Meteory – klasztory na skałach

Dzień 3
Śniadanie, przejazd do Kalambaki, w trakcie drogi krótki postój w Dolinie Tembi, gdzie znajduje się kościółek wykuty w skale z cudowną ikoną św. Paraskwei oraz źródło Afrodyty, zwiedzanie Meteorów – najsłynniejszych greckich klasztorów oraz wizyta w pracowni ikon, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, przejazd do stolicy Grecji, zwiedzanie Aten – stolicy Grecji: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Panteonu, Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Ertechtejon ze słynnym krużgankiem, Muzeum Akropolu, Odeon, Wieża Wiatrów, świątynie Zeusa Olimpijskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, spacer po Place. Przejazd na obiadokolację i nocleg na Peloponez.

Kanał koryncki

Kanał Koryncki

Dzień 5
Śniadanie, zwiedzanie antycznego Koryntu: dorycka świątynia Apollina, rzymska fontanna Pejrene oraz Bema – mównica, z której nauczał św. Paweł. Przejazd do Myken: Lwia Brama, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona. Przejazd do Epidauros: teatr zbudowany w IV w. p.n.e. Zwiedzanie Nafplion – pierwszej stolicy nowożytnej Grecji. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Nafplion

Nafplion

Dzień 6
Śniadanie, przejazd do Ossios Lukas (klasztor św. Łukasza) położonego na stokach górskiego masywu Helikon. Został założony na początku X wieku przez pustelnika, bł. Łukasza ze Stiri. Jego relikwie do dziś przechowywane są w klasztornej świątyni. Zwiedzanie Delf: sanktuarium Apollona i teatr. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie, przejazd przez Termopile gdzie w 480 p.n.e. została stoczona słynna bitwa między koalicją Greków pod przywództwem Sparty a wojskami perskimi: Przy drodze przecinającej wąwóz stoi posąg króla Sparty, Leonidasa, na wzgórzu, na którym bronili się Spartanie, znajduje się tablica upamiętniająca bitwę z wyrytym epigramem Symonidesa: „Przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym, jej syny. Prawom jej do ostatniej posłuszni godziny”. Przejazd do Salonik i zwiedzanie miasta: Biała Wieża, Rotunda, Łuk Galeriusza. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie (w formie suchego prowiantu), wyjazd we wczesnych godzinach rannych w drogę powrotną, obiadokolacja i nocleg tranzytowy na terenie Serbii.

Dzień 9
Śniadanie, powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Cena: ok. 1890,- zł

Cena zawiera:
transport autokarem;
8 noclegów w hotelach/pensjonatach; wyżywienie: 8 x śniadania i 7 x obiadokolacje;
pilot, ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:
Biletów wstępu: ok. 50,- EURO, napojów do obiadokolacji.

 tolo hotel Tolo panorama Tolo