FRANCJA – HISZPANIA

Wenecja – Monako – Nicea – Canes – Marsylia – Aux-en-Provence – Blanes – Barcelona – Montserrat – Paryż

Dzień 1
Wyjazd z Polski. Przerwa na obiad przed przekroczeniem granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię.
Dzień 2
Przyjazd do Wenecji. Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej. Zwiedzanie: kościół Santa Maria della Salute, Plac i bazylika św. Marka, Most Westchnień.Przejazd na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3
Śniadanie Przejazd przez północne Włochy nad Morze Liguryjskie. Wizyta w Monako (pałac książęcy, kasyno). Przejazd przez Niceę (stare miasto, Promenada Anglików), krótka wizyta przy pałacu festiwalowym w Cannes. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu F1 we Frejus. Nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do Marsylii: 4 km spacer od neo bizantyjskiej Bazyliki Notre Dame położonej na wzgórzu la Garde przez kościół św. Wiktora, Teatr La Criee, Ratusz, Fort św. Jana do wybudowanej na polecenie Napoleona katedry La Majore. Przejazd do Aux-en-Provence: krótka wizyta w mieście tysiąca fontann i Cezanne’a. Wyjazd w stronę Hiszpanii. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Blanes. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 5
Śniadanie. Godzinny spacer po malowniczym Blanes: katedra św. Jana, port rybacki. Plaża na Costa Brava. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 6
Śniadanie, przejazd do Montserrat, sanktuarium czarnej Madonny na szczycie skalistego masywu. Przejazd do Barcelony: stare miasto (Barri Gotic) z imponującą katedrą św. Eulalii. Spacer po jednej z najsłynniejszych arterii Europy – Ramblas, niezwykła świątynia Gaudiego – Sagrada Familia. Wieczorem: spektakl magicznych fontann z 1929 roku. Powrót do Blanes. (Obiadokolacja w formie lunch pakietu). Nocleg.
Dzień 7
Śniadanie. Wycieczka do Tossy de Mar (spacer po wzgórzu zamkowym, czas wolny). Powrót statkiem wzdłuż Dzikiego Wybrzeża Plaża na Costa Brava. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w stronę Francji. Po drodze wizyta w muzeum Salvadora Dalego w Figueres. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu F1 w okolicach Paryża.
Dzień 9
Śniadanie. Zwiedzanie Paryża: wyspa de la Cité, katedry Notre Dame, wizyta w największym muzeum świata – Luwrze, przejażdżka metrem, zwiedzanie dzielnicy Montmartre. W trakcie zwiedzania gorąca obiadokolacja*.
Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do kraju.
Dzień 10
Powrót około południa.

Cena od: 1890 zł/os.

Cena zawiera:
– transport autokarem (DVD, WC, kawiarnia, klimatyzacja, 2 kierowców)
– 4 noclegi w Blanes w Hiszpanii w hotelu BOIX MAR***
http://www.hotelboixmar.com
– 2 noclegi na terenie Francji w hotelu typu F1
(pokoje 3 osobowe z umywalkami, WC i prysznice na korytarzu)
– 1 nocleg na campingu Fusina pod Wenecją
– 4 obiadokolacje (w Blanes), 6 śniadań ( 4 x w Blanes i 2 x w hotelach F1)
– ubezpieczenie NNW i KL
– opieka pilota – przewodnika

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, statku do Wenecji, komunikacji miejskiej oraz obiadokolacji w Paryżu. Na ten cel należy przeznaczyć ok. 70 euro.