Zakopane Kraków

WEEKEND W GÓRACH

Dzień 1
Wyjazd w godzinach popołudniowych przejazd do Białego Dunajca, po drodze gorąca obiadokolacja, zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, przejazd do Zakopanego – spacer najsłynniejszą polską ulicą – Krupówkami, zwiedzanie „starego kościółka”, Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku oraz murowaną kaplicę śś. Świerada i Benedykta z około 1810 roku będąca najstarszą budowlą sakralną Zakopanego. Wejście na Gubałówkę. Termy i BasenyPo południu przejazd do Spa: Termy Podhalańskie – 2 godzinna zabawa w basenach, gdzie temperatura wody utrzymywana jest w zakresie od 30°C do 38°C. Baseny termalne wyposażone są w różnorodne urządzenia do hydromasażu takie jak: bicze wodne, ławki do masażu wodnego, leżanki i ławki do masażu powietrznego, jeżyki i gejzery wodne oraz urządzenia do masażu karku wąskim i szerokim strumieniem wody. Jej właściwości lecznicze działają kojąco m. in. na układ mięśniowo – stawowy, nerwice, łagodzą objawy chorób skórnych, poprawiają samopoczucie. Ten pozytywny efekt potęgowany będzie przez liczne urządzenia do hydromasażu wodnego i powietrznego. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja bankietowa z muzyką góralską i pieczonym prosiakiem, nocleg.

Dzień 3
W zeszłym roku Zamek Królewski na Wawelu odwiedziło prawie 1,5 mln ...Śniadanie, przejazd do Krakowa – wizyta na Wawelu: Katedra, Groby Królewskie i Dzwon Zygmunta, spacer po Rynku Krakowskim, zwiedzanie nowo powstałego muzeum – Fabryki Schindlera. (W 45 przestrzeniach wystawienniczych przeszłość Krakowa została wykreowana w taki sposób, by każdy ze zwiedzających mógł bezpośrednio dotknąć historii, poczuć emocje mieszkańców miasta okresu wojny. Rozbudowane multimedia (30 interaktywnych stanowisk z monitorami dotykowymi, 70 ścieżek dźwiękowych, 15 wideoprojektorów), tworzą nowoczesną i atrakcyjną dla widza formę przekazu muzealnego. Wystawa jest opowieścią o Krakowie i losach jego polskich i żydowskich mieszkańców w czasie II wojny światowej, ale też o Niemcach – okupantach, którzy pojawili się tutaj 6 IX 1939 i brutalnie przerwali wielowiekową historię polsko-żydowskiego Krakowa. Wielka historia II wojny światowej krzyżuje się tu z życiem codziennym, życie prywatne – z tragedią, która dotknęła cały świat.). Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Cena od: 499,- zł/os.

Cena zawiera:
– transport autokarem;
– 2 noclegi w pensjonacie w Białym Dunajcu: pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienkami;
– wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, w tym jedna bankietowa z muzyką na żywo;
– pilot;
– ubezpieczenie, podatek VAT