WILNO – TROKI – DRUSKIENNIKI

Śladami wielkich Polaków na Litwie:
Mickiewicz, Słowacki, Lelewel, Piłsudski, oraz rodzinna zabawa w największym litewskim Aquaparku…

Dzień 1 – wyjazd o godz. 5:00, przejazd przez Polskę,  przejazd do TROK – zwiedzanie zamku wielkiego księcia litewskiego Witolda (brata polskiego króla Władysława Jagiełły, zwycięzcy spod Grunwaldu) na Jeziorze Galve, poznanie kultury Karaimów trockich, możliwość degustacji karaimskich pierogów oraz litewskiego piwa. Przejazd do Wilna – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 – śniadanie, zwiedzanie WILNA: Starówka – Kaplica Ostrobramska z cudownym obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej; cmentarz na Rossie z grobami znanych Polaków, Katedra oraz słynne świątynie Wilna, Uniwersytet, pałac Prezydenta Litwy, pomnik Adama Mickiewicza, wieża Giedymina, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – śniadanie,  przejazd do DRUSKIENNIK, krótki spacer po słynnym uzdrowisku, wspaniała zabawa w Aquaparku: duży basen gdzie przez olbrzymie okna można oglądać brzegi Niemna. Obok niego wyrasta sztuczna skała, pod którą znajdują się szumiące kaskady wodne i olbrzymi wodospad. Na szczycie skały umiejscowiono kilka wanien jacuzzi, z których można cieszyć wzrok malowniczym obrazem parku wodnego. Jego brzegi upiększają plamy przywołujące obraz ciepłych krajów. Można przedostać się z niego do basenu na podwórzu, w którym można pływać również w zimie. Ponadto: podwodne masaże, które odmładzają organizm, rozluźniają mięśnie, pobudzają krwiobieg, zmniejszają cellulitis, nadwagę. Strumienie o różnej mocy i częstotliwości wzmacniają mięśnie pleców oraz nóg; basen morski z generatorem fal;  rzeka wirowa; dzięki wirującym w wodzie bąbelkom powietrza – jacuzzi – ciało ulega łagodnemu, lecz skutecznemu masażowi. Kąpiel w wannie jacuzzi ma szczególne działanie: już po 10-15 minutach mięśnie się rozluźniają, a krwiobieg ulega polepszeniu. Wanna jacuzzi jest idealnym rozwiązaniem dla osób mających kłopoty ze snem oraz osób, które cierpią z powodu bólu pleców lub stawów.

Dzień 4 – śniadanie, wykwaterowanie, wycieczka statkiem po Niemnie do Liszkowa, który  znajduje się na terenie Dzukijskiego Parku Narodowego; kościół św.Trójcy i klasztor podominikański z  XVII w. – wystawa sprzętów liturgicznych w podziemiach kościoła; góra zamkowa z  piękną panoramą przyrody nad Niemnem. Powrót do Druskiennik, wyjazd autokarem w drogę powrotną. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Cena: 699,- zł/os. (grupa min 40 os.),

Cena zawiera:
– przejazd autokarem; 2  noclegi w hotelu*** w Wilnie – pokoje 2, 3-os. z łazienkami; 1 nocleg w okolicach Druskiennik;  wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje; miejscowy przewodnik w języku polskim w Wilnie i Trokach;  pilot ze strony biura;  ubezpieczenie NW i KL;  podatek VAT

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Wilnie i Trokach: ok. 30 Lt
– biletów do Aquaparku: 4-godzinny bilet: 57 Lt – os. dorosła, 44 Lt – dzieci do 17 l. lub
całodniowy bilet: 77 Lt – os. dorosła, 57 Lt – dzieci do 17 l.
– rejsu po Niemnie: 36 Lt – os. dorosła, 18 Lt dzieci i młodzież.

Uwagi:
Aby wyjechać  na Litwę wystarczy posiadać dowód osobisty. Dzieci i młodzież także muszą posiadać dowód tożsamości: dowód lub paszport (legitymacja szkolna nie jest dokumentem uprawniającym do przekroczenia granic RP).