WILNO – KOWNO – TROKI

Litwa wielkich Polaków…

Dzień 1
Wyjazd w godz. porannych. Przejazd przez Polskę, rejs stateczkiem – takim jakim podróżował Jan Paweł II po jeziorach z Augustowa do sanktuarium w Studziennicznej, przejazd przez Polskę i Litwę  do KOWNA, zwiedzanie: Zamek Koweński, Plac Ratuszowy,  Seminarium Duchowne, Gimnazjum, gdzie uczył się i tworzył Adam Mickiewicz, kościół Witolda, Katedra Piotra i Pawła; przyjazd na obiadokolację i nocleg do Wilna.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie WILNA: kościół św. Ducha, cmentarz na Rossie (grób Matki i serce Marszałka Piłsudskiego oraz grobowce wielu sławnych i zasłużonych Polaków); Kaplica Ostrobramska, Muzeum i pomnik A. Mickiewicza, kościół  św. Anny,  kościół św. Teresy, Sobór Św. Ducha, klasztor OO. Bazylianów (gdzie znajdowała się cela Konrada), Kościół św. Kazimierza, Katedra św. Stanisława, kościół św. Piotra  i Pawła  na Antokolu,   obiadokolacja, nocleg;
Dzień 3
Śniadanie, dalsze zwiedzanie Wilna: Góra Trzech Krzyży z panoramą miasta, wieża TV, przejazd do TROK – zwiedzanie zamku Witolda na Jeziorze Galve oraz poznanie kultury Karaimów  (typowe budownictwo oraz  świątynia), przejazd do Polski. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Cena od: 590,- zł/os.

Cena zawiera:
przejazd komfortowym autokarem;
2  noclegi – pokoje 2, 3-os. z łazienkami;
wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje;
miejscowy przewodnik w języku polskim w Wilnie, Kownie i Trokach;
pilot ze strony biura;
ubezpieczenie NW i KL;

Cena nie zawiera biletów wstępu: na ten cel należy przeznaczyć około 20 euro, rejs ok. 25 zł.