MAZURY 4 dni

Mazury to jeden z kandydatów do miana światowego cudu natury plebiscytu fundacji New7Wonders. O ten tytuł walczyły m.in. z Amazonką, górą Fuji i Wielkim Kanionem Kolorado.

Dzień 1
Zamek Reszel, Reszel – aktualne ceny na rok 2020Wyjazd z Lublina w godzinach porannych, przejazd do Reszla – zwiedzanie Zamku w Reszlu –położony jest nad brzegiem rzeki Sajny, Powstał w latach 1350-1401. Był wielokrotnie oblegany i kilkakrotnie zdobywany przez wojska polskie i krzyżackie. W XIX wieku zamek zaadoptowano na więzienie i dopiero po II wojnie światowej postanowiono gruntownie go odrestaurować. Przejazd do Świętej Lipki – jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia NM Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. Przejazd do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2
Śniadanie, zwiedzanie Zoo – Mazurskiego Safarii – proponujemy nie lada atrakcje jaką jest przejażdżka na pace specjalnie przygotowanego samochodu terenowego po ogrodzonym ponad 100 hektarowym terenie. W zagrodzie żyją dzikie zwierzęta: daniele, muflony, jelenie europejskie i mandżurskie, krowy highland cattel, konie tarpany, dziki, strusie. Przejazd do Giżycka – rejs statkiem po jeziorach (trasa do uzgodnienia), zwiedzanie Giżycka, powrót do pensjonatu – kolacja w formie grilla, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, przejazd do Gierłoży, zwiedzanie Wilczego Szańca – kwateryWilczy Szaniec wciąż straszy... / 28 sierpnia 2012 / Rozmaitości ... głównej Hitlera, przejazd do Parku miniatur – na przestrzeni 30.000 m kw. zwiedzający mogą zobaczyć drobiazgowo odtworzone w skali 1:25 miniatury m.in. pałacu z Drogoszy i Sztynortu, śluzy na Kanale Mazurskim, zamków z Reszla, Lidzbarka Warmińskiego i Nidzicy, Twierdzy Boyen, bazyliki ze Świętej Lipki, olsztyńskiej Wysokiej Bramy, Wieży Bismarcka z Mrągowa, jak również wiaduktu kolejowego ze Stańczyków, chaty mazurskiej czy wiatraka z Bęsi. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie, powrót do Lublina.

Cena: 699,- zł/os.

Cena zawiera:
transport autokarem, 3 x śniadania i obiadokolacje, zakwaterowanie w pensjonacie – pok. 2,3 os. z łazienkami, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera:
Biletów wstępu: Park Minatur – 16,- zł/os., rejs po jeziorach – 50,- zł/os., Wilczy Szaniec – 15,- zł/os., Mazurskie Safarii – 25,- zł.