Karkonosze 4 dni

Dzień 1
Kościół Pokoju w Świdnicy – Wikipedia, wolna encyklopediaWyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do ŚWIDNICY, która z racji swego historycznego znaczenia posiada wiele cennych zabytków architektury sakralnej, mieszczańskiej, jak i przemysłowej. Uniknięcie zniszczeń w czasie II wojny światowej pozwoliło zachować drugi co do wielkości (po Wrocławiu) zespół zabytkowej architektury na Dolnym Śląsku, m.in.: kościół Pokoju wzniesiony w systemie szachulcowym w 1657 r. wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy, będąca dawną ewangelicką kaplicą cmentarną, rynek. Przejazd do Jaworzyny gdzie znajduje się jedyne takie w Polsce Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, które obejmuje ekspozycję zabytkowego taboru kolejowego od roku 1890 do lat 70. XX w. Zbiór składa się z ponad 50 lokomotyw (pochodzenia polskiego, niemieckiego, austriackiego, angielskiego i amerykańskiego), około 50 wagonów oraz żurawi kolejowych a także pługu odśnieżnego. Do zwiedzana udostępnione są wystawy maszyn i urządzeń przemysłowych, rolniczych i stolarskich, komputer ODRA z 1974 roku, maszyny poligraficzne, urządzenia rzemieślnicze, urządzenia gospodarstwa domowego rodowodem ze Śląska. Późnym popołudniem przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Karpacza.
Dzień 2
Zamek Chojnik - Polskie Radio Dzieciom - polskieradio.plŚniadanie, wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Wielką Kopę i dalej pieszo na Śnieżkę (1602 m npm), najwyższy szczyt Sudetów, przejazd do JELENIEJ GÓRY. Zwiedzanie: Ratusz, rynek z zespołem zabytkowych kamieniczek, fontanna z barokowym posągiem Neptuna z poł.XVIII w. , Kościół pw. Św. Erazma i Pankracego, Zamek Chojnik. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, całodniowa wycieczka do Harrachova w CZECHACH. Zwiedzanie kompleksu skoczni narciarskich w tym skoczni Mamuciej K-185; Huta Szkła-Muzeum Szklarstwa i Minibrowar Novosad. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg
Dzień 4
Śniadanie, zwiedzanie zabytkowej Świątyni Wang w Karpaczu Górnym,ŚWIĄTYNIA WANG - Atrakcje : Karpacz.pl Przejazd do Zamku Książ – najpiękniejszego zamku śląskiego, trzeciego co do wielkości zamku w Polsce (po Malborku i Wawelu), własność Władysława Jagiellończyka. Wyjazd w drogę powrotną, powrót w godzinach nocnych.

Cena : 690 zł/os.

Cena zawiera:
-transport autokarem, 3 noclegi,
wyżywienie: 3x śniadanie, 3x obiadokolacja,
ubezpieczenie, bilety wstępu do części zwiedzanych obiektów,
opiekę pilota i przewodnika, dodatkowych przewodników
w zwiedzanych obiektach, opłaty parkingowe itp.

Cena nie zawiera:
Kolejki na Śnieżkę – wjazd i zjazd ok. 55 zł,
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa – 22 zł.,
Zamek Książ – 39 zł.