BERLIN – POCZDAM – KÓRNIKI – POZNAŃ

Dzień 1 – wyjazd z  w godzinach porannych, przejazd na obiadokolację i nocleg do Słubic. Po drodze wizyta w Zamku w Kórniku – zabytkowej rezydencji historycznych rodów Górków i Działyńskich: Obecnie w zamku mieści się muzeum z wieloma unikatowymi eksponatami, m.in. meble różnych stylów i epok, obrazy mistrzów polskich i europejskich, rzeźby, kolekcje numizmatyczne, militaria polskie i wschodnie, wyroby rzemiosła artystycznego z porcelany i srebra.

Dzień 2 Nowy Pałac (Sanssouci) – Wikipedia, wolna encyklopedia– śniadanie, przekroczenie granicy polsko-niemieckiej w Świecku, przejazd do Poczdamu, zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego Sanssoucci, letniej rezydencji Fryderyka Wielkiego wzniesionej w stylu rokoko; oraz pałacu Cecilienhof, gdzie odbywała się w 1945 roku Konferencja Poczdamska; przejazd do Berlina Wschodniego: Wieża TV, Plac Aleksandra, Fontanna Neptuna, Marienkirche, Czerwony Ratusz, Nikolaiviertel – dzielnica św. Mikołaja, rekonstrukcja miejskiej starówki w przedziwnym połączeniu betonowych bloków i średniowiecznych elementów, dzielnica nazywana „Socjalistycznym Disneylandem”, Schlossplatz, Katedra Berlińska (z zewnątrz) ,spacer słynną aleją Unter den Linden: Nowy Odwach – dziś pomnik ku czci ofiar wojny i tyranii, Opera, Narodowa, Uniwersytet Humboldta, Gendarmenmarkt – uznawany za najpiękniejszy plac Berlina, mur berliński, Checkpoint Charlie – w okresie zimnej wojny jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim. Powrót na obiadokolację i nocleg do Polski.

Dzień 3 – śniadanie, przejazd do Berlina: zwiedzanie Berlina Reichstag - darmowa atrakcja Berlina - Blog Podróżniczy - Summer BenchZachodniego: Brama Brandenburska, Pomnik Holokaustu, Kolumna Zwycięstwa, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma – malownicza ruina pośrodku placu pozostawiona po II wojnie światowej ku przestrodze, czas wolny przy Placu Poczdamskim, wejście na Kopułę Reichstagu, spacer po Kurfurstendamm – centralnej promenadzie handlowej, powstałej pod koniec XIX wieku, dziś – eleganckiej ulicy Berlina Zachodniego pałac w Charlottenburgu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Poznania: Gotycka Katedra na Ostrowie Tumskim, Stary Rynek z Ratuszem – perłą architektury renesansowej, gdzie w samo południe na wieży pojawiają się poznańskie koziołki, fara i pobliskie budynki dawnego kolegium jezuickiego, ostatni zamek monarszy wybudowany w Europie – Zamek Cesarski. Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA:
– transport autokarem; 3 noclegi w Słubicach,/Kostrzyniu
Śniadania i obiadokolacje; ubezpieczenie NW i KL; pilot ze strony biura; podatek VAT

CENA: 759 zł/os – min. 40 os. 799 zł/os – min. 35 os. 899 zł/os – min. 30 os. 919 zł/os – grupa min. 25 os.

Berlin_by_night

Berlin – Brama Brandenburska – nocą

CENA NIE ZAWIERA:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 140 zł/os.;
– dodatkowych atrakcji np. Muzeum Pergamońskie (ok. 12 euro), Rejs po Szprewie (ok. 12 euro)
– kolacji biesiadnej w hotelu (dopłata do zwykłej kolacji ok. 60 – 80 zł w zależności od menu)