BOŚNIA I HERCEGOWINA ORAZ CHORWACJA

wodospadyDzień 1
Wyjazd o 4:00 z Lublina, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry, obiadokolacja i nocleg tranzytowy w drodze do Chorwacji.
Dzień 2
Śniadanie, przejazd do MEDJUGORIE, które w ostatnich latach jest celem pielgrzymek wiernych, ze względu na trwające do dnia dzisiejszego objawienia: dojazd w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach. Nocleg.
MostarDzień 3
Śniadanie, Góra Objawień, Kriżewac, czas wolny. Po południu wycieczka do  MOSTARU – uroczego miasteczka, w którym przeplatają się 3 kultury: chrześcijańska, muzułmańska i żydowska tworząc niepowtarzalny klimat. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie. Krótka wizyta przy Wodospadach Kravica, przejazd na obiadokolację i nocleg nad Morze Adriatyckie do Neum.

dubrovnikDzień 5
Śniadanie, przejazd do DUBROWNIKA, nazywanego „perłą Adriatyku”,miasta założonego 1300 lat temu przez greckich uciekinierów z wyspy Epidaurus; zwiedzanie starej części Dubrownika: Brama Słupów, Placa, fontanna Onofrio, klasztor Franciszkanów, pałac Sponza, kościół św. Błażeja, katedra, pałac Rektorów, spacer wokół murów miejskich; po południu powrót do pensjonatu w Neum, czas wolny nad morzem.
Dzień 6Veprice
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w stronę Dalmacji, przejazd przez VEPRIC – chorwackie Lourdes, gdzie tutejszy biskup tak zauroczony wizytą we Francji postanowił odwzorować grotę z Lourdes we własnej parafii. Wizyta w SPLICIE zwiedzanie starej części miasta w murach dawnego pałacu Dioklecjana – znanego prześladowcy pierwszych chrześcijan, jednej z największych i najwspanialszych budowli starożytności; stary ratusz, przykład stylu weneckiego, spacer po TROGIRZE – romańsko – gotycka katedra św. Wawrzyńca, gotycko-renesansowy pałac Clipiko, ratusz z XIV/XV. Obiadokolacja i nocleg w Gospic.
Dzień 7
Trogir1(1)Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Parku Narodowego Jeziora Plitwickie – niezwykły krasowy krajobraz utworzony przez kilkanaście jeziorek połączonych strumieniami, wodospadami i kaskadami; przejazd na nocleg i obiadokolację w okolice Ludbregu – miejsca cudu eucharystycznego.
Dzień 8
Przejazd przez Węgry, Słowację i Polskę. Powrót w godzinach wieczornych.

TERMIN: 28.04. – 05.05.2018                                                     CENA: 1 799,- zł

UWAGA!!!!

Wyjazd o charakterze turystyczno – pielgrzymkowym

Cena zawiera:

  • Transport autokarem
  • noclegi: hotele/pensjonaty, pok. 2, 3 osobowe z łazienkami.
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje;
  • opieka pilota;
  • ubezpieczenie NW i KL.

Cena nie zawiera:     biletów wstępu: ok. 35 euro

 Drukuj program: Bośnia i Hercegowina oraz Chorwacja