BIAŁORUŚ

bialorus– W KRAINIE RADZIWIŁŁÓW

Dzień 1
Wyjazd w godzinach popołudniowych, przejazd do Białowieży, zakwaterowanie w hotelu, kolacja bankietowa, nocleg.
Dzień 2
Śniadanie, przejazd na Białoruś, wizyta w Bochatyrowiczach, które zawsze będą kojarzyć nam się z powieścią Elizy Orzeszkowej – „Nad Niemnem”: mogiła Jana i Cecylii, mogiły powstańców styczniowych i Korczyna. Przejazd do Synkowicz – zwiedzanie najstarszej na Białorusi cerkwi typu obronnego. Przejazd do Słonimia 194621_bialorus_mir_zamek_drzewa_trawa– barokowy kościół, Żyrowce – prawosławny Zespół klasztorny Zaśnięcia Matki Bożej. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Baranowicz.
Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Miru, gdzie znajduje się jeden z najwspanialszych zamków na Kresach, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, uważany za pierwowzór zamku Horeszków Mickiewicza. Przejazd do stolicy Białorusi, do Mińska: starówka, katedra, czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Nieświeża – gniazdo rodowe Radziwiłłów. Zwiedzanie pięknego zamku, otoczonego nie mniej pięknym parkiem i jeziorami, barokowy kościół Bożego Ciała zbudowany na wzór słynnego rzymskiego kościoła Il Gesu. Zwiedzanie dworku w Zaosiu, pobyt nad Świtezią – jeziorem opisywanym w balladzie Mickiewicza „Świtezianka”. Przejazd do Nowogródka, zwiedzanie muzeum A. Mickiewicza, kościoła farnego, spacer na kopiec Mickiewicza. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja integracyjna, nocleg.nowogródek
Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie, wizyta w Iwie – maleńkim miasteczku z największym na Białorusi skupisku Tatarów. Przejazd do Grodna – zwiedzanie miasta, w którym niegdyś odbywały się Sejmy Rzeczpospolitej; Stary Zamek, Dom Elizy Orzeszkowej, liczne świątynie. Po południu przejazd do Polski. Powrót w godzinach wieczornych.

Cena: 1699 zł/os

Cena zawiera:
transport autokarem; noclegi w hotelach i pensjonatach, standard odpowiadający 3*– pokoje 2 i 3 os.; wyżywienie: śniadania i obiadokolacje serwowane; w tym pierwsza i ostatnia – bankietowa. pilot-przewodnik; przewodnicy lokalni; bilety wstępu do zwiedzanych obiektów; ubezpieczenie;

POBIERZ PROGRAM–> Białorus

ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ–> 🙂