Sankt Petersburg – Białe Noce

rygaDZIEŃ 1 
Wyjazd z Polski- o godz. 5:00 z Lublina, Hala MOSiR, Al. Zygmuntowskie oraz 8:00 z Warszawy ul. Emilii Plater od strony dworca PKP. Przejazd na Litwę. Po drodze przerwa z możliwością zjedzenia obiadu (na własny koszt). Przyjazd do Kowna, obiadokolacja. Spacer po zabytkowej Starówce. Nocleg.
DZIEŃ 2 
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu wyjazd do Tallina przez Rygę, zwiedzanie miasta -średniowiecznej starówki z siecią wąskich uliczek i bram, która często porównywana jest z Krakowem, gdzie można podziwiać doskonale zachowane kamienice mieszczańskie, fragmenty murów miejskich oraz liczne kościoły i klasztory. Przyjazd do Tallina, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. talin
DZIEŃ 3 
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Tallina- usytuowanego nad Zatoką Fińską nad którym górują monumentalne budowle Starego Miasta, strzeliste wieże Ratusza i kościołów, zaś fasady średniowiecznych kamienic zachwycają swym niepowtarzalnym pięknem. By lepiej poczuć koloryt tallińskiej Starówki warto przespacerować się wąskimi uliczkami, popatrzeć na panoramę portu i zatoki. Warto zawędrować również do najstarszego kościoła Tallina- katedry Toomkirk oraz dokładnie przyjrzeć się gotyckim murom obronnym miasta./ W godzinach wieczornych przyjazd do Petersburga, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg .
peterDZIEŃ 4 
Śniadanie, zwiedzanie Petersburga: twierdzy Pietropawłowskiej, oraz zabytkowego centrum. Po południu przejazd do Peterhoffu, zwiedzanie letniej rezydencji Piotra Wielkiego, położonej 30 km od Petersburga. Szczególnie godne uwagi są fontanny i kaskady Peterhoffu. Zwiedzanie ogrodów z zespołem fontann. Powrót do Petersburga, obiadokolacja. Nocny rejs stateczkiem po kanałach Newy. Nocleg.

DZIEŃ 5 Petersburg Cerkiew Zmartwychwstania
Śniadanie, zwiedzanie Petersburga: nabrzeże uniwersyteckie, plac św. Izaaka, Newski Prospekt, plac Sztuki, Cerkiew Zmartwychwstania, Ogród Letni, Ławra św. Aleksandra Newskiego).Pałac Zimowy (*Ermitaż*) – jedno z najsłynniejszych i największych muzeów świata, w którym zgromadzono ponad 3 miliony dzieł sztuki z różnych epok. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg .
DZIEŃ 6
Śniadanie wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Carskiego Sioła , rezydencji Katarzyny II . Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego z Bursztynową Komnatą. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Nowogrodu - jednego z najstarszych miast rosyjskich, pasjonującego zarówno turystę jak i historyka. Najcenniejsza budowlą jest tu niewątpliwie sobór Sofijski zbudowany na wzór soboru w Kijowie, zdecydowanie wyróżniający się pośród innych cennych budowli miasta. Zwiedzanie miasta. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 8
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z Hotelu wyjazd do Dyneburga. Daugavplis (Dyneburg, Dźwińsk) – Miasto w południowo wschodniej części Łotwy (Łatgalia). Założone w 1278r. przez zakon Kawalerów Mieczowych jako twierdza. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w Hotelu. Nocleg.
carskie sioło

DZIEŃ 9
Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd do Wilna. Zwiedzanie miasta: cmentarz na Rossie, Ostra Brama, kościoły: św. Teresy, św. Anny, św. Piotra i Pawła, góra Trzech Krzyży, Katedra, Uniwersytet. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.
DZIEŃ 10
Śniadanie, wykwaterowanie, po drodze zwiedzanie Trok. Powrót do Polski.

Termin: 04-13.07.2019                                              Cena: 2896 zł (przy min 30 osobach płacących)

Przedpłata 800 zł do 31.03.2019, całość do końca kwietnia 2019

Cena zawiera:
transport: autokar lub mikrobus, zakwaterowanie hotele ** /***, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota, ubezpieczenie: KL, NNW, opłata za TFG.

Cena nie zawiera:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów , kosztu lokalnych przewodników z językiem polskim, są dodatkowo płatne u pilota w kwocie ok. 120 €, wizy rosyjskiej płatne 300 zł od osoby. Dopłata do pokoju 1os. wynosi 650 zł, rejs statkiem w Petersburgu 15 €

Obywateli RP wyjeżdżających do Federacji Rosyjskiej obowiązują wizy. W celu uzyskania wizy należy złożyć paszporty wraz z opłatą 300 zł do 30 kwietnia 2019 r. w siedzibie Juventur- Tawernaul. Narutowicza 22, Lublin i aktualne kolorowe zdjęcie 3,5 x 4,5 cm, na wprost, na jasnym tle oraz prawidłowo wypełniony wniosek wizowy po dokonaniu całkowitej wpłaty.

Uwaga!! W trakcie zwiedzania prawosławnych obiektów sakralnych kobiety powinny mieć nakrycie głowy, zakryte ramiona i kolana (spódnica). PASZPORT ważny 6m-cy od daty zakończenia wycieczki.

UWAGA !!!   Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Drukuj program –> Białe Noce 4-13VII 2019