7 CUDÓW GRECKICH…

IMG_66041. Kalambaka – Klasztory na Meteorach
Zespół klasztorów zbudowanych na wysokich i stromych skałach Równiny Tesalskiej to miejsce, które zrobi wrażenie na każdym turyście. To niezwykły w skali Europy, a może nawet świata przykład, jak dzieło ludzkich rąk może wspaniale wpisywać się w krajobraz. W Kalambace można również odbyć kursy z pisania ikon i wyrobów glinianych.

2. Ateny
Najbardziej znaną atrakcją Aten jest wzgórze Akropol z zespołem świątyń. Dużą atrakcją są też starożytne teatry: starszy Teatr Dionizosa i młodszy Odeon, w którym wciąż odbywają się koncerty. Można wówczas na “własne uszy” przekonać się, jak wspaniała była akustyka teatrów antycznych.

3. Epidauros
Piękny antyczny teatr z niesamowitą akustyką, którą trudno przebić nawet przy współczesnej technice budowlanej. To tutaj Wojciech Malajkat zdecydował o tym, że zostanie aktorem. W Epidauros zwiedzimy także wpisany na listę UNESCO zespół budowli Temenosu ze świątynią Asklepiosa, oraz stadion z ponad 180 metrową bieżnią.

4. Piękna Santorini
Santorini to malownicza wyspa na Morzu Egejskim będąca najbardziej znanym turystycznie zakątkiem tego kraju. Kojarzona jest głownie z charakterystycznymi śnieżnobiałymi domami z niebieskimi dachami. Jednak to nie wszystko. Wyspa ukształtowała się w XVI w p.n.e. po wielkim wybuchu wulkanu. Na Santorini znajduje się czarna, wulkaniczna plaża, oraz wiele pięknych wąskich uliczek, które są rajem nie tylko dla fotografów.

5. Rodos – wyspa słońca
Fantastycznym dla turystów miejscem jest stolica wyspy, niezwykle bogata w zabytki, oraz stragany z pamiątkami. Nie brakuje tu również przytulnych knajpek i wysoce rozwiniętego nocnego życia. Rodos to idealne miasto dla imprezowiczów.

6. Zakynthos – poczuj się jak w raju
Ta mała wyspa charakteryzuje się przede wszystkim malowniczymi skałami, które otacza niebiańskie morze. Dla spragnionych jeszcze więcej naturalnego piękna wyspa oferuje zwiedzanie „błękitnych grot” , po których pływa się łódkami. Zakynthos to idealne miejsce na odpoczynek i odzyskanie utraconej harmonii życia.

7. Różowa Plaża Elafonissi
Wyjątkowy rezerwat przyrody na południowo-zachodnim wybrzeżu Krety. Fantastyczna różowa plaża, która swój kolor zawdzięcza rozdrobnionym muszlom. Panuje tam cisza i spokój, bowiem wokoło nie ma hoteli i restauracji. W sezonie otwarte są jedynie dwa małe bary.

ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ–>