Andrzejki Lwów

ANDRZEJKI
WE LWOWIE

Zakwaterowanie w zabytkowym Hotelu „George” – wytworny hotel na europejskim poziomie, który oferuje przestronne pokoje z widokiem na zabytkowy Lwów. Wśród wybitnych gości hotelu wymienić można Ignacego Paderewskiego, Henryka Sienkiewicza, Maurycego Ravela, Władysława Reymonta. Rok 1918 to czas pobytu polskiego wybitnego polityka Józefa Piłsudskiego, który przebywał podczas wojny polsko-ukraińskiej. W 1925r. słynny polski tenor i aktor Jan Kiepura był gościem Hotelu „George”, z balkonu którego śpiewał dla tłumu ludzi. W hotelowej restauracji balowały takie sławy jak Kornel Makuszyński czy Kazimierz Wajda.

Dzień 1:
Wyjazd o godz. 4:00 z Puchaczowa, 4:15 Łęczna (przy Starostwie) 5:00 Lublin: Parking przy MOSiRze, al. Piłsudskiego. przejazd przez Zamość, Tomaszów Lubelski na granicę polsko-ukraińską w Hrebennym. Przekroczenie granicy i przejazd w stronę LWOWA. Po drodze krótkie zwiedzanie ŻÓŁKWI – kościół katedralny św. Wawrzyńca z nagrobkami Sobieskich, renesansowy zamek z XVI w, rynek. Przyjazd do Lwowa, zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, Katedry Greckokatolickiej św. Jura. Zakwaterowanie w Hotelu. Nocleg.
Dzień 2:
Śniadanie, zwiedzanie Starego Miasta: Katedry Ormiańskiej, Katedra Łacińska, Kamieniczki w Rynku: Kamienica Sobieskich, Kaplica Boimów; Kościół Dominikański.. Czas wolny na obiad i zakupy, przejazd na Wzgórze Zamkowe, zwiedzanie tzw. WYSOKIEGO ZAMKU – panorama miasta. Około godz. 14:30 Wyjazd ze Lwowa.
Powrót w godzinach wieczornych.

CENA: 299,- zł/os.
TERMIN: 1-2.12.2018.

W cenie:
-transport autokarem; -nocleg ze śniadaniem w Hotelu „George” w centrum Lwowa;
-opieka pilota i przewodników lokalnych; -ubezpieczenie NNW i KL, podatek Vat.

*Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (20 zł) oraz obiadokolacji (ok. 25 zł),biletu wstępu do Opery (30 – 80 zł) spektakl: „Don Giovanni” do muzyki Mozarta aranżacja w wersji współczesnej.
Uwaga!!! Każdy uczestnik wyjazdu musi posiadać PASZPORT!!!

Drukuj program –>Lwów Andrzejki XII 2018